Dzień Wcześniaka 2019

11:00

Kiedy

23.11 - 23.11.2019
godz.: 11:00

Gdzie

Netto Arena
Szafera Wł. 3/5/7
Szczecin

Kategorie


Z okazji Dnia Wcześniaka świętujemy urodziny dzieci, które na świat przyszły przedwcześnie i od pierwszych chwil swojego życia musiały być otoczone szczególną opieką personelu medycznego i ich dzielnych rodziców.

Co roku Klinika Patologii Noworodka Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie przygotowuje mnóstwo atrakcji dla dzieci, a także dla ich rodziców. Będzie m.in. uwielbiana przez dzieci zabawa na przyrządach do ćwiczeń fizjoterapeutycznych, zaprzyjaźniony z kliniką teatr Gwitajcie, szaleństwa z clownem, wspólnie „gotowanie”, kolorowe niespodzianki. Tegoroczne wydarzenie jest mocno związane ze sportem. „Wojownicy sportowi”, czyli utytułowani sportowcy, olimpijczycy i paraolimpijczycy związani z naszym miastem spotkają się z Małymi Wojownikami – wcześniakami, by opowiedzieć im, co trzeba robić, by zostać mistrzem. Rok temu był z nami mistrz olimpijski w wioślarstwie – Konrad Wasielewski. Kto nas odwiedzi tym razem? To niespodzianka – utytułowani medaliści, mistrzowie z najwyższych miejsc na podium. Będzie czas na wspólną zabawę, ćwiczenia i zdjęcia.

Dla rodziców przygotowano ciekawe wykłady m.in. o tym, jak bardzo kochać swoje pociechy i nie „odfrunąć” w tej miłości, co zrobić, by dbać o zdrowy rozwój naszych dzieci i jak właściwie podjąć wyzwanie, jakim jest karmienie piersią, kiedy nasze dziecko przychodzi na świat przedwcześnie.

Wydarzenie skierowane jest do wcześniaków, ich rodziców, bliskich i personelu medycznego, który zajmuje się wcześniakami.

Wejście od budynku B, wejście przy kasach biletowych, sala restauracyjna, II piętro (wjazd windą).

Źródło: Organizator