Dzień Psiaka i Kociaka

13:00

Kiedy

30.09 - 30.09.2018
godz.: 13:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej
ul. Zwierzyniecka 1
Dobra

Dzień Psiaka i Kociaka

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej serdecznie zaprasza na piąty jubileuszowy Dzień Psiaka i Kociaka. Aby uczcić Światowy Dzień Zwierząt, który przypada co roku w dniu 4 października organizatorzy postanowili, aby jubileuszowe obchody Dnia Psiaka i Kociaka przeprowadzić w sposób inny niż dotychczasowe, skupiając uwagę nie tylko na zwierzętach bezdomnych ale również tych żyjących w otaczającej nas przyrodzie.

Świętowanie Dnia Psiaka i Kociaka rozpocznie się o godz. 13:00 uroczystym otwarciem ścieżki edukacyjno-ekologicznej, przy pierwszej stacji ścieżki, znajdującej się w pobliżu pętli autobusowej w Dobrej ul. Szczecińska/Osiedlowa. Następnie uczestnicy pomaszerują do Schroniska trasą ścieżki odwiedzając kolejno wszystkie przystanki. Na wybranych stacjach będą na uczestników czekały niespodzianki. Tuż przed samą metą będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną pt. „Fauna gminy Dobra i okolic w obiektywie Przemka Wójcika”. Będą to najciekawsze zdjęcia autora przedstawiające unikalne gatunki i zaskakujące sceny z życia zwierząt.

Tropami marszu będą podążać również uczestnicy Rodzinnego Jesiennego Rajdu Rowerowego – wszyscy spotkają się na mecie przy wspólnej degustacji urodzinowego tortu.

Uczestnicy święta Dnia Psiaka i Kociaka będą mogli zapoznać się z mieszkańcami ulicy Zwierzynieckiej, obejrzeć pokazy szkolenia psów, a także posmakować kiełbasek z grilla oraz innych specjałów dostępnych na pikniku. Nie zabraknie również emocjonujących konkursów oraz wspólnych zabaw przy ognisku.

Źródło: Organizator