Dzień kota

13:00

Kiedy

27.01 - 27.01.2019
godz.: 13:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Galeria Kaskada
aleja Niepodległości 36
Szczecin

Dzień kota

Już w najbliższą niedzielę (27.01) w godz. 13:00-18:00 w Galerii Kaskada odbędzie się 6. edycja Dnia kota! Rasowe kocie piękności – championy i zdobywcy najbardziej prestiżowych wyróżnień zawitają w centrum wraz ze swoimi właścicielami, zaprezentują swój wdzięk podczas pokazów i wezmą udział w konkursach. Miłośnicy czworonożnych zwierzaków będą mogli spotkać się  z 20 hodowcami, a także zasięgnąć porad u weterynarza. Podczas akcji promowana będzie adopcja kotów.

Pokaz kotów rasowych

Wierni przyjaciele kotów zamruczą z radości na widok okazów, które wezmą udział w wystawie i eliminacjach konkursowych. Spośród ponad 40 kotów jury wytypuje najpiękniejszych reprezentantów w kategoriach: koty łyse, koty krótkowłose i koty długowłose. Specjalną nagrodę przyzna publiczność – wybierając najmilszego kota. Rasy, które pojawią się w centrum to m.in. m.in.: Maine Coon, Sfinks, Brytyjski, Syberyjski, Ragdoll oraz po raz pierwszy w Galerii Kaskada – Selkirk Rex oraz American Curl. Nie zabraknie też kociąt. Hodowcy wezmą udział w konkursie na najładniej udekorowaną klatkę.

Promocja adopcji

Jak co roku Dzień kota to także okazja do zainteresowania się tematem adopcji zwierzaków. Przy specjalnie przygotowanym stanowisku podszczecińskiego schroniska w Dobrej, zdecydowani będą mogli wybrać czworonoga znajdującego się na jednym z dostępnych zdjęć i tym samym – rozpocząć formalny proces adopcyjny.

Wszystko o kotach i dla kotów

W programie akcji przewidziano także bezpłatne porady weterynaryjne oraz rozmowy z ekspertami na temat pielęgnacji sierści, sposobów żywienia i metod wychowawczych. Zainteresowani dowiedzą się także czy kot  dachowy może zostać kotem rasowym oraz na co zwracają uwagę sędziowie podczas konkursów dla kotów. To cenna wiedza dla wszystkich właścicieli czworonogów!

Atrakcje dla dzieci

W ramach akcji i z myślą o najmłodszych przygotowany będzie kącik malowania „kocich buziek”, a na scenie odbędą się liczne zabawy i konkursy.

Źródło: Galeria Kaskada