Dzień Europy na Wyspie Grodzkiej

11:30
Dzień Europy na Wyspie Grodzkiej
Fot. Szczecinolog/Wikimedia.org (CC BY-SA 4.0)

Kiedy

09.05 - 09.05.2018
godz.: 11:30

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Miejska Strefa Letnia
Wyspa Grodzka
Szczecin

Dzień Europy na Wyspie Grodzkiej

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Szczecin zaprasza na szczecińską Wyspę Grodzką, gdzie z mieszkańcami Szczecina, głównie uczniami szkół podstawowych, będzie można wziąć udział w kolejnej edycji wyjątkowego wydarzenia – Dnia Europy.

Tegoroczne obchody rozpocznie największy na Starym Kontynencie wybuch azotu, po którym setki kolorowych balonów poszybują w niebo wraz z przygotowanymi przez dzieci życzeniami dla Europy.

Organizatorzy zaplanowali również naukowe pokazy i warsztaty dla najmłodszych, próbę bicia rekordu na największą bańkę mydlaną i aktywny udział w przygotowaniu minieksplozji pod okiem Szalonego Profesora.

Impreza zakończy się efektownym, największym w Polsce kontrolowanym wybuchem niebiesko – żółtych piłeczek pingpongowych.

Program:

12:00 – 12:30 Największy w Europie wybuch azotu i wysłanie Życzeń dla Europy
Na rozpoczęcie wyjątkowego dnia, uczestnicy przygotują życzenia dla Europy, które następnie przyczepione zostaną do kolorowych balonów wypełnionych helem. W malowniczych okolicznościach będzie można wypuścić w niebo w towarzystwie megaeksplozji.

12:45 – Naukowy Dzień Europy z Szalonym Profesorem – pokazy oraz warsztaty
Wybuchowa lekcja przeprowadzona przez Szalonego Profesora z eksplozjami, termometrem miłości? A może konkurs na utworzenie największej bańki mydlanej w Polsce i zamknięcie w niej jednego z Was? To tylko niektóre z atrakcji przygotowane specjalnie dla uczestników przez szalonego naukowca. Chętni zostaną podzieleni na dwie grupy, które na przemian będą uczestniczyć w godzinnych warsztatach i pokazach.

15:00 – Największy w Polsce kontrolowany wystrzał niebiesko-żółtych piłeczek

Źródło: Organizator