Dzień Dziecka w Muzeum Narodowym

12:00

Kiedy

01.06 - 01.06.2019
godz.: 12:00

Bilety

Bilet: 0 - 1 zł.

Gdzie

Muzeum Sztuki Współczesnej
Staromłyńska 1
Szczecin

Warsztaty plastyczno-językowe, dla dzieci w wieku 6-12 lat wraz z rodzicami i opiekunami, zatytułowane „ZOO LOG ART.  Z notatnika zoologa, czyli o zwierzętach i sztuce współczesnej”, które będą realizowane na wystawie „Zooestetyka. Zwierzęta w sztuce”.

Podczas warsztatów uczestnicy wybiorą się do świata sztuki i zwierząt, poznają różnorodne prace współczesnych artystów (collage, grafika, malarstwo, instalacje…), podejmujących temat zwierząt w sztuce ; stworzą prace plastyczne w technice papieroplastyki: ssaka, owada czy gada…, które będzie można zabrać do domu. W muzeum czekać będzie również gra słowotwórcza, która pomoże odkryć/zilustrować/opisać (w notatniku zoologa) nieznane dotąd zwierzę. W specjalnie przygotowanym miejscu znajdą się książki, informacje oraz ciekawostki  na temat niezwykłych zwierząt takich jak np. Bocian Butodziobny, Okapim czy Mrówka – Panda.

W trakcie zajęć dzieci posłuchają również dźwięków natury, głosów i odgłosów dzikich zwierząt, powędrują do niesamowitej groty, tajemniczych malowideł naskalnych w Jaskini Lascaux.

Na dzieci będzie czekała również gra muzealna, specjalnie przygotowane karty z zagadkami, zadaniami i puzzlami.

Miejsce: Muzeum Sztuki Współczesnej, ul Staromłyńska 1
Godz. 12.00-14.00
Wstęp: 1 zł
Bez zapisów

Koncert podczas którego zaprezentują się uczniowie Happy Music School oraz zespół wokalny Harmonic Solution, a gość Marcin Kopeć – specjalista od instrumentów perkusyjnych.
W repertuarze muzyka klasyczna i rozrywkowa – wokalnie i instrumentalnie.

Miejsce: Dziedziniec Muzeum Tradycji Regionalnych, ul. Staromłyńska 27.
Godz. 16:00
Wstęp wolny

 

Źródło: Organizator