Duży Jack + Siła + Xenony w ramach cyklu „Tego Słucham”

20:00

Kiedy

17.12 - 17.12.2016
godz.: 20:00

Bilety

Bilet: 15 zł

Gdzie

Domek Grabarza - Klub Storrady
ul. Storrady 2
Szczecin

Duży Jack + Siła + Xenony w ramach cyklu "Tego Słucham"

Eksperymentalnie i ekstremalnie zapowiada się kolejna odsłona cyklu Tego Słucham. W sobotę 17 grudnia w Domku Grabarza zagrają trzy zespoły: bydgosko-warszawski Duży Jack, gorzowska Siła i warszawskie Xenony.

Duży Jack to zespół, który w tym roku wydał swoją debiutancką płytę „Uczucia”. Album ukazał się w sierpniu i z marszu zdobył sympatię fanów bezkompromisowego grania spod znaku post-hardcore oraz przychylność recenzentów. Na wyjątkowo krótkim materiale, trwającym ledwie 23 minuty, znajdujemy piosenki oscylujące wokół noise-rocka i post-hardcore’a. Jednocześnie sporo w tej muzyce jest eksperymentowania, charakterystycznego dla artystów związanych z wytwórnią LADO ABC. To właśnie LADO, wiodący label z muzyką eksperymentalną w Polsce, wydało debiut Dużego Jacka.

Drugim zespołem, który przedstawi swoje spojrzenie na głośne granie, będzie gorzowska Siła. To prawdziwy potwór, wyposażony w dwa basy, perkusję, saksofon i wokal. Nazwa w tym przypadku jest jak najbardziej adekwatna do twórczości. Potężnie brzmiąca sekcja rytmiczna, wściekły wokal, połamane rytmy i walczący z hałasem saksofon – wszystko to znajdziemy w muzyce Siły, której każdy koncert odbija się szerokim echem.

Pierwiastek eksperymentalny wzmocnią Xenony. Zespół wykorzystuje muzykę ze starych gier komputerowych, eksplorują pionierskie i fantazyjne obszary elektroniki wczesnych lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Pokazuje nieporadny cyfrowy świat w wersji ośmio- albo szesnastobitowej.

Koncert będzie kolejną odsłoną cyklu Tego Słucham, który od 2013 roku organizowany jest przez portal TegoSlucham.pl i Klub Storrady.