Duet Pałac/Cardozo

18:00
Fabian Cardozo
Fot. Zamek Książąt Pomorskich

Kiedy

06.04 - 06.04.2019
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: 40 zł normalny, 30 zł ulgowy

Gdzie

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Korsarzy 34
Szczecin

Duet Pałac/Cardozo
Fabián Cardozo urodził się w 1986 roku w San Miguel de Tucumán w Argentynie. Już od ósmego roku życia uczył się gry na gitarze pod okiem swojego ojca. Od 11 lat rozpoczął karierę jako wokalista argentyńskiej muzyki folkowej. A rok później studia gitary klasycznej w Instituto Superior de Música na Uniwersytecie w Tucumán, które zakończył w 2005 roku. W 2006 roku wygrał stypendium argentyńskiego narodowego funduszu sztuk „Fondo Nacional de las Artes”.

Od 2008 roku mieszka w Szwajcarii gdzie ukończył studia u prof. Pablo Márqueza w Akademii Muzycznej w Bazylei tytułem magistra w dziedzinie gitary (w 2010 roku) oraz pedagogiki muzycznej (w 2012).

Cardozo występował jako solista, z zespołami kameralnymi i orkiestrami w Argentynie, Boliwii, Chile, Meksyku, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Francji i Szwajcarii. Jest laureatem 10. nagród w międzynarodowych konkursach. Ostatnią z nich było III miejsce na IV Międzynarodowym Konkursie Gitarowych Maurizio Biasini w Paryżu w 2018 roku.

Prowadzi działalność pedagogiczną ucząc w szkołach muzycznych w Bazylei i w Riehen oraz udzielając lekcji mistrzowskich w zakresie gry solowej na gitarze, muzyki kameralnej i argentyńskiej muzyki ludowej.

Julia Pałac
Fot. Zamek Książąt Pomorskich

Julia Pałac urodziła się w 1991 roku w Szczecinie. Edukację artystyczną rozpoczęła w szczecińskich szkołach muzycznych w klasach Pawła Majewskiego, Anny Chudzio-Leszczyńskiej i Sylwii Kędzierskiej. Po maturze wyjechała do Niemiec studiować w Mainz u prof. Dejana Gavrica, a nastepnie flet traverso u prof. Karla Kaisera w Akademii Muzycznej we Frankfurcie nad Menem.

Jest laureatką wielu konkursów zarówno w Polsce jak i na świecie oraz stypendystką m. in.: Prezydenta Miasta Szczecina, Premiera Polski, Deutschlandstipendium, fundacji Yehudi Menuhin Live Music Now.

W latach 2017-2018 była członkiem orkiestry MusicAeterna, prowadzonej przez Teodora Currentzisa, z którą koncertowała na całym świecie w najważniejszych salach koncertowych, takich jak La Scala w Mediolanie, Concertgebouw Amsterdam, Wiener Konzerthaus, Royal Dutch Opera, Elbphilharmonie Hamburg, Great Hall of the Moscow Conservatory. Od wielu lat jest regularnie zapraszana do projektów „I, Culture Orchestra“.

Pasjonuje się wykonawstwem muzyki dawnej na historycznych instrumentach. Gra na kopiach instrumentów renesansowych, barokowych, klasycznych i romantycznych. Współpracowała z takimi wykonawcami muzyki dawnej jak Ton Koopman, Martin Gester, Wolfgang Katschner, Paweł Osuchowski, Felix Koch. Wraz z zespołem Neumeyer Consort dokonała jako solistka nagrania V Koncertu Brandenburskiego Bacha.

Obecnie mieszka w Bazylei, gdzie oprócz działalności koncertowej, prowadzi amatorski chór seniorów i uczy się malować w antropozoficznej szkole artystycznej.

Źródło: Zamek Książąt Pomorskich