Drogi do Niepodległości

17:30
festyn patriotyczny
Fot. Materiały promocyjne organizatora

Kiedy

15.08 - 15.08.2018
godz.: 17:30

Gdzie

Park
ul. Pocztowa
Niechorze

Drogi do Niepodległości

W festynie patriotycznym pod nazwą Drogi do Niepodległości wezmą udział członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Nałęcz”, działającej przy Klubie Garnizonowym w Trzebiatowie.

Imprezę rozpocznie powitanie pociągu z żołnierzami z grypy rekonstrukcji historycznych na dworcu kolejowym w Niechorzu. Na peronie odbędzie się krótka inscenizacja przybycia Marszałka Piłsudskiego do stolicy, a następnie uformowana zostanie kolumna marszowa, która przejdzie z dworca do miejsca imprezy – parku przy zejściu na plażę od ul. Pocztowej.

dni do niepodległości
Fot. Materiały promocyjne organizatora

Podczas festynu patrotyczego przewidziano też wiele atrakcji: m.in. prezentacja wojsk polskichw mundurach z różnych epok historycznych, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, quizwiedzy o niepodległości, pokaz ładowania działa, oddanie salw z działa i muszkietów. W trakcie imprezy zgłodniali uczestnicy będą mogli zakupić smakołyki z grilla, skosztować piwaregionalnego, a nawet samodzielnie upiec sobie kiełbaskę w ognisku.

Jako gwiazda wieczoru wystąpi grupa „The Nierobbers”, zespół poruszający się w klimacie piosenki turystycznej i poetyckiej. Grupa jest laureatem wszystkich najważniejszych festiwali piosenki żeglarskiej i turystycznej w Polsce.

dni do niepodległości
Fot. Materiały promocyjne organizatora

Źródło: Organizator