Dorota Miśkiewicz – nie tylko dla dzieci

10:00

Kiedy

06.12 - 06.12.2016
godz.: 10:00

Bilety

Bilet: 35zł
Kup bilet

Gdzie

Miejski Ośrodek Kultury w Policach
ul. Siedlecka 1a
Police

Dorota Miśkiewicz - nie tylko dla dzieci

„Kotek’, „O Panu Tralalińskim’, „Taniec’, „Warzywa’, „Idzie Grześ’, „Ptasie plotki’… i inne piosenki znane dzieciom i dorosłym. Wyjątkowa muzyczna propozycja dla najmłodszych na Mikołajki, tylko w Policach!

Dorota Miśkiewicz i Kwadrofonik (jednej z najciekawszych polskich wokalistek jazzowych i niezwykłego kwartetu tworzonego przez dwoje pianistów i dwoje perkusistów) wzięli na warsztat „Piosenki dla dzieci’ Lutosławskiego. Piosenki pisane do tekstów Tuwima i proponują ich barwne, nowoczesne, ale realizowane w całości na akustycznych instrumentach opracowania.

Prezentowane podczas koncertu piosenki, mające często formę zabawnych, rymowanych opowiastek, bawią i uczą najmłodszych, są dla nich podróżą do magicznych dźwięków wydobywanych z kilkudziesięciu instrumentów (m.in. marimby, ksylofonu, cajonu, cymbałów, udu, kalimby, gongów…). Dorosłym odbiorcom koncert daje natomiast możliwość poznania typowej dla Lutosławskiego, nowoczesnej i złożonej harmonii, jest powrotem do czasów, gdy wyobraźnia była nieograniczoną siłą, a bajki zawsze kończyły się dobrze.

Elementem uatrakcyjniającym koncert są wizualizacje artystki Jago VJ, zwyciężczyni najważniejszego w Polsce konkursu sztuki VJ-skiej, Videozone VJ Contest.

WYKONAWCY:
DOROTA MIŚKIEWICZ – śpiew
EMILIA SITARZ – fortepian
BARTŁOMIEJ WĄSIK – fortepian
MAGDALENA KORDYLASIŃSKA – instrumenty perkusyjne
MIŁOSZ PĘKALA – instrument perkusyjne
JAGODA CHALCIŃSKA (JAGO VJ) – wizualizacje

DOROTA MIŚKIEWICZ
Muzykę na wdrukowaną w geny. Jej ojciec, Henryk Miśkiewicz to znany saksofonista jazzowy, brat Michał to perkusista. Dorota rozpoczęła swoją muzyczną drogę jako uczennica w klasie skrzypiec, ale bardzo szybko zrozumiała, że jedyny instrument, jakiego potrzebuje, to jej własne struny głosowe. Ilość projektów, kolaboracji, sesji, koncertów, w jakie angażowała się przez lata swojej obecności na scenie jest niezliczona. Równie nieprzebrana jest ilość gatunków muzycznych, przez które podróżowała. Zakotwiczona w jazzie, wypływała jednak na szerokie wody eksperymentów – zarówno na te bardziej egzotyczne, jak i bliższe polskim brzegom. Jest jedyną, obok Kayah, polską wokalistką, która nagrała duet z Cesarią Evorą. Współpracowała z Nigelem Kennedym, Janem Ptaszynem Wróblewskim, legendą polskiego jazzu Włodzimierzem Nahornym. Choć może to dziwić – znalazła też czas, żeby regularnie nagrywać solowe albumy – „Dorota Miśkiewicz Goes to Heaven – Zatrzymaj się’ w 2002 roku, „Pod rzęsami’ w 2005 i „Caminho’ w 2008 r., „ALE’ w 2012. 28 października ukazała się jej ostatnia płyta zatytułowana PIANO.PL.

KWADROFONIK – laureaci Paszportów Polityki 2015
Muzyki Kwadrofonika nie da się określić jednym słowem, żadna etykietka nie wydaje sieę odpowiednia. Ale słucha się jej znakomicie.’ Rzeczpospolita’

Zespół powstał w 2005 roku w wyniku połączenia dwóch duetów: perkusyjnego i fortepianowego. To jedyny taki kwartet w Polsce i jeden z niewielu na świecie. Wspólnie wykonują muzykę XX i XXI wieku, utwory komponowane specjalnie dla zespołu, (m.in. przez Wojciecha Ziemowita Zycha, Wojciecha Blecharza, Macieja Jabłońskiego), transkrypcje utworów symfonicznych m.in. Harnasie Karola Szymanowskiego, a także kompozycje, które są efektem pracy całego kwartetu. Muzycy koncertowali w wielu miastach Polski, Europy, na Bliskim i Dalekim Wschodzie i w obu Amerykach.
Zespół jest doceniany przez publiczność nie tylko za wysoki poziom wykonawczy, ale także za zaskakujące pomysły wykorzystania instrumentów perkusyjnych I fortepianów. Warto dodać, że koncerty te stają się pięknymi widowiskami, w czasie których muzycy wykorzystują kilkadziesiąt instrumentów.

JAGO VJ (JAGODA CHALCIŃSKA)
Artystka wizualna, producentka video, VJ-ka, filmoznawczyni i scenarzystka. Wykorzystaując swoje wykształcenie i doświadczenie w połączeniu z wrodzonym zamiłowaniem do muzyki, tworzy oprawę wizualną występów muzycznych i teatralnych, a także videoklipy i filmy eksperymentalne. Od lat konsekwentnie rozwija się w dziedzinie video-art, VJ-ingu i wizualno-muzycznych performance’ów. Zaowocowało to najpierw zajęciem pierwszego miejsca w najważniejszym polskim konkursie sztuki VJ-skiej, Videozone VJ Contest w Jaworznie, a w dalszej kolejność udziałem w prestiżowych wydarzeniach, festiwalach i wystawach w Polsce i za granicą.

Kup bilet