Andrzej Korycki i Dominika Żukowska

18:00
Dopóki jest tak czy siak... koncert poezji śpiewanej
Materiały promocyjne organizatora

Kiedy

27.07 - 27.07.2019
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Dworzec kolei wąskotorowej
Pogorzelica
Pogorzelica

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska

Fot. Materiały promocyjne organizatora

Dopóki jest tak czy siak, czyli poezja na dworcu.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa, oprócz przewozów zabytkowymi pociągami proponuje swoim pasażerom wiele dodatkowych atrakcji i to całkiem za darmo. Jednym z takich wydarzeń będzie koncert pod koncert poezji śpiewanej który odbędzie się w sobotę, 27 lipca 2019 r. o godz. 18:00 na scenie przy dworcu kolejowym w Pogorzelicy.

W koncercie pod tytułem” Dopóki jest tak czy siak” w sobotni wieczór zaprezentują się dwie pary wykonawców.  Jako pierwszy wystąpi koszaliński duet „Tomek Trust & Annie” w repertuarze, złożonym z własnych aranżacji pieśni Edwarda Stachury i Starego Dobrego Małżeństwa oraz innych znanych wykonawców muzyki krainy łagodności. W drugiej części koncertu na dworcowej scenie pojawią się Andrzej Korycki i Dominika Żukowska – artyści bardzo znani miłośnikom pieśni żeglarskiej i poezji śpiewanej. W sobotnim recitalu artyści zaprezentują najbardziej znane ballady rosyjskie z repertuaru W. Wysockiego, B. Okudżawy i Ż. Biczewskiej oraz własne, autorskie kompozycje.

Duet Korycki – Żukowska od lat specjalizuje się w poezji śpiewanej, wykonując przy akompaniamencie gitar utwory rosyjskich bardów w języku rosyjskim oraz w polskich przekładach. Każdy z koncertów Koryckiego i Żukowskiej to niepowtarzalne wydarzenie artystyczne i prawdziwa uczta duchowa nie tylko dla znawców tematu, ale również dla osób, które z poezją śpiewaną nie mają kontaktu na co dzień. O popularności wykonawców świadczy fakt, że artyści co roku grają kilkadziesiąt koncertów, w których uczestniczą fani, przybywający  na występy czasem z najdalszych zakątków Polski.

Tuż przed koncertem, już od godz. 17:00 będzie można skorzystać z ogródka barowego na dworcu w Pogorzelicy. Będzie tam można skosztować potraw z grilla, zjeść ciasto, wypić kawę, herbatę lub schłodzone piwo. Po koncercie natomiast będzie możliwość nabycia płyt artystów z ich własnoręczną dedykacją.

ODJAZDY W KIERUNKU POGORZELICY:

Trzęsacz – 18:30
Rewal – 18:35
Śliwin – 18:40
Niechorze Latarnia  -18:50
Niechorze Gł.  – 18:55
Pogorzelica przy OWS Sandra – 18:58

KURS POWROTNY – ok. godz. 21:00 –  po zakończeniu koncertu.

***

Uwaga: w związku z koncertem w Pogorzelicy, w dn. 27 lipca 2019 r. zmieniony zostanie rozkład jazdy pociągów.  Ostatni kurs z Trzęsacza do Gryfic o godz. 18:20 przesunięty zostanie na godz. 21:30. W rozkładzie pojawi się natomiast dodatkowy kurs z Trzęsacza do Pogorzelicy o godz. 18:30, którym będzie można dojechać na koncert. Bilety przejazdowe będzie można nabyć u konduktora w pociągu w promocyjnej cenie 10 zł (bilet tam i z powrotem). Kurs powrotny z Pogorzelicy do Gryfic zaplanowany jest ok. godz. 21, po zakończeniu koncertu.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Infoludek.pl

Źródło: Organizator

Dopóki jest tak czy siak... koncert poezji śpiewanej
Materiały promocyjne organizatora