Dona Oxford

21:00

Kiedy

14.04 - 14.04.2018
godz.: 21:00

Bilety

Bilet: 50 zł przedsprzedaż / 60 zł w dniu koncertu
Kup bilet

Gdzie

Free Blues Club
aleja Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin

Dona Oxford

Wyobraź sobie Tinę Turner na czele Rolling Stones! Dona Oxford to bluesowa i soulowa trąba powietrzna, która otwiera swoje serce i duszę na koncertach przed Tobą! Tak to niekwestionowana Królowa amerykańskiego Woogie Boogie. W trasie 2018 roku przepełniona wielką pasją Królowa przedstawi nam kolekcją piosenek, które czerpią z niezliczonej ilości inspiracji, jak soul z lat 60. i 70., funky blues, gospel i boogie-woogie. Jedyny koncert w Polsce.

W ciągu ostatnich kilku lat, odkąd brała udział w tournée zespołu legendy gitary Alberta Lee, Dona stała się artystką samą w sobie – wydała bardzo dobrze przyjęty przez publiczność album koncertowy i przewodziła 5-osobowemu zespołowi podczas tournée po Wielkiej Brytanii i Europie, biorąc udział w kilku prestiżowych festiwalach.

Powszechnie uważana za jedną z czołowych pianistek rock n’ rollowych, Dona jest także światowej klasy wokalistką soulowo-bluesową i weteranką chicagowskiej sceny bluesowej grając z Buddy Guy’em i Son Seal’em. Współpracowała także z takimi muzykami jak Andy Fairweather Low, Chris Farlowe, Roger Daltry, Van Morrison i Keith Richards.

Skład zespołu:

Dona Oxford – wokal, klawisze
James Beck – gitara prowadząca
Jim Williams – gitara rytmiczna, wokal, klawisze
Ben Graham – bas
Mikey Ciancio – perkusja

Źródło: Organizator

Kup bilet