Dom Tańca

20:00

Kiedy

03.09 - 03.09.2016
godz.: 20:00

Gdzie

Kategorie


Turniej Muzyków Prawdziwych

Dom Tańca rozpocznie się koncertem Tęgich Chłopów o godzinie 20 w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. W Ośrodku Teatralnym Kana, który jest Klubem Turniejowym, będzie kontynuowana zabawa taneczna.

Tęgie Chłopy chcą grać do tańca tak, żeby „sufit się podnosił” – jak to się ponoć zdarzało na zabawach ogrywanych przez ich mistrzów i nauczycieli, kapelę braci Witkowskich. Wydana przez Chłopów w 2015 roku płyta „Dansing” to przebieżka przez repertuar kapel wiejskich Kielecczyzny z lat pięćdziesiątych. Zespół oddaje na niej atmosferę wiejskich zabaw tamtego czasu. W ich repertuarze poza „chłopami” są także polki i modne niegdyś przeboje: wiejsko-miejskie tanga, walczyki, fokstroty. Rozbudowana sekcja dęta sprawia, że muzyka Tęgich Chłopów jest jeszcze bardziej dynamiczna i żywiołowa, stanowi pomost między repertuarem tradycyjnym i „nowoczesnym” lat powojennych.

W trakcie Domu Tańca nastąpi ogłoszenie wyników Turnieju Muzyków Prawdziwych. Scena w holu Filharmonii będzie otwarta dla wszystkich muzyków i muzykantów, którzy zechcą zagrać do tańca w swoich tradycyjnych składach, ale także we wspólnej improwizacji z innymi uczestnikami zabawy. Później przeniesiemy się do Teatru Kana, gdzie wspólnie z muzykami i muzykantami bawić się będziemy niczym podczas wiejskiej potańcówki.

Źródło: Organizator

Gdzie: Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza, ul. Małopolska 48 / Ośrodek Teatralny Kana

Bilet: Wstęp wolny