Dni Stepnicy 2019

12:00

Kiedy

12.07 - 14.07.2019
godz.: 12:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy
Portowa 7
Stepnica

W dniach 12-14 lipca 2019r. na terenie Przystani Kapitana Roberta Hilgendorfa (Amfiteatr) oraz Portu Rybackiego w Stepnicy odbędą się obchody Dni Stepnicy.

Podczas wydarzenia odbywać się będą warsztaty rękodzielnicze, konkursy, gry i zabawy. Stepnicki Teatr w Krzywym Zwierciadle zaprezentuje etiudy teatralne stworzone wspólnie z litewską młodzieżą. Zaplanowana jest także parada muzyczno-teatralna.

Na głównej scenie zaprezentują się także muzyczne zespoły z Litwy. Imprezę uświetnią przygotowane wspólnie z litewskimi partnerami warsztaty rękodzielnicze (makrama,, wianki, bursztyny itp.) oraz kulinarne we współpracy ze stepnickimi rybakami oraz Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Stepnickiej. Ciekawostką może być także tworzenie mieszanek przypraw CICPA SPICE. Organizowane będą także wycieczki do Parku Natury Zalewu Szczecińskiego w Czarnocinie z ciekawymi atrakcjami.

Dni Stepnicy rozpoczną się Festiwalem Kwiatowym czyli letnimi obchodami 10-lecia szkoły florystycznej „Kwitnące Horyzonty” z warsztatami florystycznymi oraz tworzeniem instalacji kwiatowych na terenie Amfteatru. Pierwszego dnia przewidziany jest występ kabaretu improwizowanego pn.: „Klub Komedii” oraz koncert zespołu MAGIC OF THE QUEEN mającego w swoim repertuarze utwory zespołu QUEEN.

Drugi dzień rozpocznie się Regatami o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica. Uroczyste wręczenie pucharów i dyplomów odbędzie się o godz. 17:00 na scenie głównej (Amfiteatr). Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie zespół BIG CYC. Wcześniej zagrają zespoły Tsigunz Fanfara Avantura z gorącym repertuarem muzyki bałkańskiej, a także zespół rockowy z Litwy Age Band.

Trzeci dzień to Sportowa Stepnica, a w nim tradycyjnie Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza, XVI Turniej Siatkówki Plażowej, Gra miejska oraz Festyn Rodzinny organizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Stepnickiej

Imprezie towarzyszyć będzie Patrol ESKA Summer City.

Źródło: Organizator