Dni Skandynawskie

18:00
Dni Skandynawskie 2019

Kiedy

16.05 - 18.05.2019
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia
Inż. Wendy 14
Szczecin

Dni Skandynawskie

Podczas Dni Skandynawskich atrakcje przewidziane są dla całych rodzin. Każdego dnia odbędą się inne atrakcje i zabawy. Od początku będzie można podziwiać wystawę zdjęć z wyprawy na Bornholm, która będzie towarzyszyła przez całe trzydniowe wydarzenie.

Czwartek rozpocznie wykład Małgorzaty Krawczak pt. „Hygge, czyli skandynawska sztuka bycia szczęśliwym”. Będzie to możliwość, aby nie tylko posłuchać, ale i również uczestniczyć w wykładzie poprzez rozmowę z autorką. Natomiast o 20:00 wszyscy kinomaniacy będą mogli obejrzeć pokaz filmowy duńskiej produkcji pt. ”Winni”.

Piątkowy dzień rozpocznie wykład dotyczący kultury Norwegii prowadzonego przez jednego z profesorów Uniwersytetu Szczecińskiego. Kolejnym punktem obchodów będzie okazja do skosztowania skandynawskich potraw, podanych w formie finger food. Z pewnością będzie to nie lada gratka dla wielbicieli nowych smaków. Na koniec, na scenie Starej Rzeźni zaprezentuje się irlandzki artysta Ragnar Olafsson, którego koncert dopełni  piątkowe wydarzenie.

Podczas tych trzech dni, sobota będzie dniem rodzinnym i pełnym atrakcji, który rozpocznie się od warsztatów z nauki języków i kultury skandynawskiej. Nie zabraknie również warsztatów z rzemiosła skandynawskiego oraz prelekcji jednego z członków Centrum Kultury Skandynawskiej „Nordic Culture House”, który dotyczyć będzie podróży do Skandynawii. Na koniec o godzinie 14:15 najmłodszych uczestników odwiedzą aktorzy z Teatru Polskiego, którzy rozpoczną czytanie bajek napisanych przez skandynawskich pisarzy.

Szczegółowy harmonogram Dni Skandynawskich:

Czwartek:
Sala Iluzjon
18:00 wykład Małgorzaty Krawczak „Hygge, czyli skandynawska sztuka bycia szczęśliwym”
20:00 pokaz filmu duńskiej produkcji pt. „Winni”

Piątek:
Sala Iluzjon
18:00 wykład profesora Uniwersytetu Szczecińskiego dotyczący kultury Norwegii
18:00-19:00 degustacja skandynawskiej potrawy podanej w formie finger food
19:30 koncert islandzkiego artysty Ragnara Olafssona

Sobota:
Sala Galeria Szczecińska
11:00-13:00 warsztaty z nauki języków i kultury skandynawskiej
12:00-14:30 warsztaty rzemiosła skandynawskiego

Sala Kubryk Literacki:
13:00-14:00 prelekcja jednego z członków Centrum Kultury Skandynawskiej „NORDIC CULTURE HOUSE” dotycząca podróży do Skandynawii
14:15-15:30 czytanie bajek skandynawskich pisarzy przez aktorów Teatru Polskiego

Podczas wszystkich dni, będzie można podziwiać wystawę zdjęć z wyprawy na Bornholm.

Źródło: Organizator