Majówka na Jasnych Błoniach

09:00

Kiedy

03.05 - 03.05.2017
godz.: 09:00

Gdzie

Jasne Błonia
Ks. Piotra Skargi
Szczecin

Majówka na Jasnych Błoniach

Majówkę warto spędzić aktywnie i radośnie. Idealną okazją do tego będzie rodzinny i sportowy piknik w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2017. Wśród atrakcji m.in. biegi na 5 i 10 km, plac zabaw i zjeżdżalnie dla dzieci, tańce, koncerty i stoiska beneficjentów.

Już po raz kolejny Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego organizuje majówkę z funduszami europejskimi. To doskonała szansa, aby w dniu, kiedy celebrujemy rocznicę Konstytucji 3 maja (oficjalne uroczystości o godz. 12 przed Pomnikiem Czynu Polaków w Szczecinie) sięgnąć po nieco rozrywki, ale i wiedzy o tym, jak unijne środki zmieniają Pomorze Zachodnie i jakie dają możliwości.

W środę 3 maja Jasne Błonia staną się prawdziwym piknikowym centrum Szczecina. Rozpoczynamy aktywnie, bo biegowo. Już o godz. 9 rano na trasę zawodów „Biegnę do Dni Otwartych Funduszy Europejskich” wyruszą zawodnicy, którzy zmierzą się na dystansie 5 i 10 km (zapisy w linku). To nie koniec zachęty do ruchu – na zainteresowanych czekać będą zajęcia z zumby, jogi i fitnessu.

Z pewnością olbrzymim zainteresowaniem cieszyć się będzie strefa dla dzieci. Najmłodsi mieszkańcy Pomorza Zachodniego będą mogli skorzystać z wielkiego placu zabaw, na którym nie zabraknie dmuchanych zjeżdżalni i basenu z piłeczkami. Darmowa wata cukrowa, liczne animacje, w tym malowanie buzi, rozdawanie skręcanych balonów, konkursy, gry i zabawy nie pozwolą się nudzić!

Podczas pikniku warto odwiedzić stoiska, na których wybrane firmy pokażą pomysły zrealizowane dzięki środkom unijnym.

Wieczorem coś dla fanów muzyki. Na Jasnych Błoniach wystąpi zespół Jazzowski. To artystyczna fuzja Jacka  Janaszkiewicza oraz Krzysztofa Baranowskiego. Duet prezentuje największe polskie przeboje w zupełnie nowych formach. W repertuarze znajdą się piosenki m.in. Mieczysława Fogga, Hanki Ordonówny, Filipinek oraz wielu innych mistrzów gatunku. Muzyczną gwiazdą dnia będzie Mrozu – popularny polski wykonawca muzyki z pogranicza popu i R&B.

Wydarzenie na Jasnych Błoniach inaugurować będzie kampanię promocyjną Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Województwie Zachodniopomorskim.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2017 – 3 maja Jasne Błonia w Szczecinie

09.00 – 11.00 – start biegu „Biegnę do Dni Otwartych Funduszy Europejskich” – na dystansie 5 i 10 km.

09.00 – 17.00 – Piknik Dni Otwartych – stoiska beneficjentów, strefa dla dzieci.

11.00 – 17.00 – Ruchowe Aktywności : Zumba, Joga, Fitness, spotkania ze sportowcami.

17.30 – 18.30 – Koncert: Jazzowski

19.00 – Koncert Gwiazdy: Mrozu

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

***

W związku z planowanymi wydarzeniami, informujemy o możliwych utrudnieniach w ruchu. Kierowców prosimy o szczególną uwagę.

 • 3.05.2017, godz. 13:00 – 14:30 – zgromadzenie publiczne dla uczczenia Święta Konstytucji 3-go Maja. Przejazd około 200 pojazdów ulicami : Felczaka, Wąską, Niedziałkowskiego, al. Papieża Jana Pawła II, pl. Armii Krajowej, ul. Szymanowskiego, ul. Moniuszki, ul. Piotra Skargi, rondem Giedroycia, al. Wyzwolenia, ul. Rajskiego, pl. Grunwaldzki, ul. Piłsudskiego, pl. Odrodzenia, ul. Piłsudskiego, pl. Szarych Szeregów, al. Piastów, pl. Kościuszki, ul. Krzywoustego, pl. Zwycięstwa, Brama Portowa, al. Niepodległości, pl. Żołnierza Polskiego, pl. Hołdu Pruskiego, ul. Matejki, ul. Salomei, ul. Staszica, rondo Giedroycia, ul. Kołłątaja, rondo Sybiraków, ul. Kołłątaja, ul. Warcisława, ul. Przyjaciół Żołnierza, ul. Obotrycka, ul. Bogumińska, ul Pokoju, ul. Szosa Polska, ul. Przęsocińska.

Na trasie wydarzeń mogą wystąpić wstrzymania kursowania pojazdów komunikacji miejskiej. Zamknięcie i otwarcie dla ruchu samochodowego ulic będzie odbywało się dynamicznie, a wszelkie zmiany w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej będą odbywać się na polecenie Centrali Ruchu ZDiTM.

 • 03.05 2017, godz. 6:00 – 12:00 Biegu uliczny pn. ,,Biegnę do DNI OTWARTYCH FUNDUSZY EUROPEJSKICH ”. Zamknięcie dla ruchu samochodowego ulic Wyspiańskiego, Piotra Skargi, Ogińskiego, Szymanowskiego, pl. Armii Krajowej, al. Papieża Jana II, pl. Grunwaldzki, pl. Lotników, ul. Moniuszki.

  Organizacja ruchu w dniu 03.05.2017 r., w godz. 6:00 – 11:00

  Linia 67 – W obu kierunkach będzie kursowała z pominięciem ulicy Piotra Skargi, od przystanku ,,Traugutta’’ autobusy pojadą trasą linii 53 i 60 przez ulicę Słowackiego do przystanku Kołłątaja i dalej swoją stałą trasą. Ulegają czasowej likwidacji przystanki : ,,Lodogryf’’, ,,Piotra Skargi’’, ,,Jasne Błonia’’

  Organizacja ruchu w dniu 03.05.2016 r., w godz. 8:30 – 12:00

  W związku z przebiegiem trasy biegu możliwe będą wstrzymanie kursowania autobusów linii 87 ( al. Papieża Jana Pawła II / Wielkopolska) i linii 86 (pl. Lotników) oraz tramwajów linii 1, 5, 11, 12 w rejonie pl. Grunwaldzkiego.

  Zamknięcie i otwarcie dla ruchu samochodowego ulic w trakcie przejazdu będzie odbywało się dynamicznie, a wszelkie zmiany w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej będą odbywać się na polecenie Centrali Ruchu ZDiTM.

Źródło: ZDiTM