Dni Muzyki Żydowskiej

19:00

Kiedy

06.09 - 08.09.2019
godz.: 19:00

Piątek, 6 września 2019, 19:00
MUZYKA MIEJSKIEGO SALONU
Karol Nasiłowski – kontrabas
Izabela Nasiłowska – fortepian
Karłowicz Ensemble

Po wakacjach i podróżach muzyka była najlepszym sposobem na ponowne przeżycie emocji i wzruszeń. I choć trwał złoty wiek wielkiej symfoniki, to nie zawsze na ucztę muzyczną chadzano do Konzerthausu. Obok żydowskiej muzyki salonowej czeka na nas muzyczna niespodzianka, nawiązująca do unikatowego miejsca naszych koncertów.

Sobota, 7 września 2019, 19:00
PIEŚŃ SEFARDYJSKA
Kaja Mianowana – sopran
Zespół muzyki dawnej

Wprost musieliśmy zaprosić ponownie Kaję Mianowaną. W naszej wyobraźni umiejscawiamy pieśni sefardyjskie na Niebuszewie, który stanowił niegdyś dzielnicę żydowską. Tam działa się codzienność i uczucia, o których opowiadają wywodzące się z hiszpańskiej tradycji utwory. Cudowny głos Kai to jeden z takich momentów, do których chce się wracać.

Niedziela, 8 września 2019, 19:00
MUZYKA NOWEJ SYNAGOGI
Isidoro Abramowicz – kantor
Jakub Stefek – organy

Trzeciego wieczoru przeniesiemy się do Nowej Synagogi. Po raz pierwszy w Szczecinie wystąpi Isidoro Abramowicz – obecnie jeden z najsłynniejszych kantorów synagogalnych na świecie. Po latach spędzonych w gminie sztokholmskiej, od roku dba o oprawy muzyczne w synagodze przy Pestalozzistraße w Berlinie. Przeniesiemy się w czasie o sto lat, do epoki wielkich celebracji liturgicznych, sławnych kantorów i chórów.

Źródło: Organizator