Dni Morza

09:00

Kiedy

08.06 - 10.06.2018
godz.: 09:00

Gdzie

Różne miejsca

Dni Morza

Dni Morza to moc atrakcji dla mieszkańców Szczecina i gości przyjezdnych, niezależnie od wieku. Odbędą się liczne koncerty na scenie głównej na Wałach Chrobrego oraz szantowo-folkowej na Łasztowni, ale wydarzeń od 8 do 10 czerwca będzie znacznie więcej. Wyspa Grodzka znów stanie się strefą sportu z propozycjami dla wszystkich, którzy lubią aktywny tryb życia. Na Łasztowni powstanie Strefa Dziecięca z animacjami dla najmłodszych i miejsce dla smakoszy, których organizatorzy zachęcają do odwiedzenia strefy food trucków. W okolicach placu na końcu Nabrzeża Starówka będzie można podziwiać wyjątkowe rzeźby z piasku, które zdobyły serca publiczności podczas ubiegłorocznego finału The Tall Ships Races. Po obu stronach Odry nie zabraknie wesołych miasteczek i tawern piwnych. Na Wałach Chrobrego powstanie Jarmark pod Żaglami – będą stoiska z rękodziełami, kuchnią i produktami regionalnymi, a także punkty gastronomiczne i handlowe. Podczas Dni Morza, jak co roku, niebo rozbłyśnie tysiącami barw podczas pokazu sztucznych ogni.

PROGRAM:

8 czerwca (piątek)

Obok skweru na nabrzeżu Starówka
Godz. 10.00-22.00 Festiwal rzeźb piaskowych: Legendy Szczecina

Wały Chrobrego, ul. Jana z Kolna, Łasztownia
Godz. 13.00-01.30 Jarmark pod żaglami, Wesołe Miasteczko, Tawerny piwne

Nabrzeża i bulwary
Godz. 13.00-20.00 Wpłynięcie żaglowców do Szczecina. Zwiedzanie i rejsy

Łasztownia – Marina
Godz. 14.00-19.00 Strefa Sportu – będzie się składać z ośmiu stacji aktywizujących dzieci ruchowo.

Obok skweru na nabrzeżu Starówka
Godz. 16.00-19.00 Warsztaty rzeźby w piasku

Łasztownia – scena dziecięca
Godz. 17.00-20.00 Strefa Dziecięca. Występy wokalne i muzyczne oraz interaktywne spektakle na Scenie Dziecięcej.

Łasztownia
Godz. 17.00-20.00 Strefa GymPrzemiany – zajęcia fitness i spinning

Scena pływająca
Godz. 18.30-00.00 Koncerty
Godz. 18.30-19.45 Stary Szmugler
Godz. 20.00-21.15 Beltaine
Godz. 21.30-22.45 Dair
Godz. 23.00-00.00 Sklep z Ptasimi Piórami

Scena Łasztownia/Skwer na nabrzeżu Starówka
Godz. 19.00-23.00 Samba Port Festival vol.2

Scena Główna (przy ulicy Jana z Kolna)
Godz. 19.00-23.30 Koncerty polskich zespołów – Lanberry, Natalia Szroeder, Lady Pank

9 czerwca (sobota)

Wały Chrobrego, ul. Jana z Kolna, Łasztownia
Godz. 10.00-01.30 Jarmark pod żaglami, Wesołe Miasteczko, Tawerny piwne

Obok skweru na nabrzeżu Starówka
Godz. 10.00-22.00 Festiwal rzeźb piaskowych „Legendy Szczecina”

Łasztownia – Marina
Godz. 10.00-19.00 Strefa Sportu – będzie się składać z ośmiu stacji aktywizujących dzieci ruchowo.

Nabrzeża i bulwary
Godz. 10.00-19.00 Zwiedzanie i rejsy na jednostkach

Scena Łasztownia/Skwer na nabrzeżu Starówka
Godz. 11.00-15.00 II Festiwal Orkiestr Dętych Szczecin 2018 o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin

Obok skweru na nabrzeżu Starówka
Godz. 12.00-15.00 Warsztaty rzeźby w piasku

Łasztownia – scena dziecięca
Godz. 12.00-20.00 Strefa Dziecięca. Występy wokalne i muzyczne oraz interaktywne spektakle na Scenie Dziecięcej.

Łasztownia
Godz. 12.00-20.00 Strefa GymPrzemiany – zajęcia fitness i spinning

Sala Iluzjon, Stara Rzeźnia
Godz. 12.00-20.00 2.Family Travel Festival SZCZECIN 2018

Scena pływająca
Koncerty:
Godz. 15.00-17.00 Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie
Godz. 17.30-18.30 Klezmafon
Godz. 19.00-20.00 Majtki Bosmana
Godz. 20.30-21.30 Trzecia Miłość
Godz. 22.00-23.00 Ryczące 20

Scena Łasztownia/Skwer na nabrzeżu Starówka
Scena Szantowo-Folkowa
Godz. 17.00-18.15 Majtki Bosmana
Godz. 18.30-19.45 Ryczące 20
Godz. 20.00-22.00 Samba Port Festiwal vol.2
Godz. 22.30-23.30 Pyrates

Scena Główna (przy ulicy Jana z Kolna)
Godz. 19.00-23.00 Koncert – Francesco Napoli, Nana, Fun Factory

Wały Chrobrego
23.05 Pokaz sztucznych ogni

Wydarzenia towarzyszące:

Cmentarz Centralny
Godz. 12.00 Złożenie wieńców przy pomniku „Tym, którzy nie powrócili z morza”

Łasztownia, Mur na „Skwerze Kapitanów”
Godz. 14.45 Odsłonięcie dwóch map: ,,Śródlądowe drogi wodne w Polsce’’ oraz ,,Odrzańskie porty, mariny i przystanie turystyczne”

Scena Główna (przy ulicy Jana z Kolna)
Godz. 16:30 Ceremonia wręczenia medali w ramach Mistrzostw Polski i Mistrzów Polski Masters w Sztafetach Sprinterskich

10 czerwca (niedziela)

Wały Chrobrego, ul. Jana z Kolna, Łasztownia
Godz. 10.00-23:00 Jarmark pod żaglami, Wesołe Miasteczko, Tawerny piwne

Obok skweru na nabrzeżu Starówka
Godz. 10.00-22.00 Festiwal rzeźb piaskowych ,,Legendy Szczecina”

Łasztownia – Marina
Godz. 10.00-17.00 Strefa Sportu – będzie się składać z ośmiu stacji aktywizujących dzieci ruchowo.

Nabrzeża i bulwary
Godz. 10.00-19.00 Zwiedzanie i rejsy na jednostkach

Skwer na nabrzeżu Starówka
Godz. 10.30-15.00 II Festiwal Orkiestr Dętych Szczecin 2018 o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin – pokazy musztry paradnej/parada

Scena Łasztownia/ Skwer na nabrzeżu Starówka
Godz. 11.00 -15.00 Samba Port Festiwal vol.2 – parada

Łasztownia – scena dziecięca
Godz. 12.00-19.00 Strefa Dziecięca. Występy wokalne i muzyczne oraz interaktywne spektakle na Scenie Dziecięcej.

Łasztownia
Godz. 12.00-19.00 Strefa GymPrzemiany – zajęciafitness i spinning

Obok skweru na nabrzeżu Starówka
Godz. 12.00-15.00 Warsztaty rzeźby w piasku

Sala Iluzjon, Stara Rzeźnia
Godz. 12.00-19.00 2. Family Travel Festival SZCZECIN 2018

Scena Łasztownia
Godz. 15.00-15.45 Nabożeństwo ekumeniczne
Godz. 15.45-17.30 Próby – szanty

Scena Główna (przy ulicy Jana z Kolna)
Godz. 17:00 Koncert Filharmonii „I żyli długo i w Szczecinie”

Scena pływająca
Koncerty:
Godz. 17.00-18.00 Pyrates
Godz. 18.15-19.30 Klang
Godz. 19.45-21.00 EKT Gdynia
Godz. 21.15-22.30 Formacja

Scena Łasztownia/Skwer na nabrzeżu Starówka
Koncerty szantowe:
Godz. 17.30-18.45 Chór Akademii Morskiejw Szczecinie
Godz. 19.00-20.15 Stonehenge
Godz. 20.30-21.45 Chorzy

Wydarzenia towarzyszące:
Bazylika archikatedralna św. Jakuba w Szczecinie
Godz. 12:00 Msza Św. „Za tych co na morzu”

Scena Główna (przy ulicy Jana z Kolna)
Godz. 13:30 Ceremonia wręczenia medali w ramach Mistrzostw Polski i Mistrzów Polski Masters w Sztafetach Sprinterskich

Cmentarz Centralny
Godz. 22:00 Koncert – „Tym, którzy nie powrócili z morza…”

KOMUNIKACJA MIEJSKA 

I. Organizacja ruchu w dniach od 7 – 11 czerwca godz. 4:30

1. Linia tramwajowa nr 6 – kursowanie linii zostaje zawieszone.

2. Linia tramwajowa nr 16 – kursować będzie w obu kierunkach od przystanku „Pomorzany” trasą linii 6 do przystanku „Wyszyńskiego” i dalej przez ul. Wyszyńskiego – Bramę Portową – al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego – pl. Hołdu Pruskiego – Matejki – Malczewskiego – Parkową – Dubois do przystanku „Dubois” i dalej trasą linii 6 do Gocławia. Linia będzie kursować wg specjalnego rozkładu jazdy.

3. Linia autobusowa nr 70 kursować będzie objazdem:

• w kierunku Urzędu Miasta: od przystanku „Wyszyńskiego” (przeniesiony do zatoki na ul. Wyszyńskiego, słupek nr 10916) przez: Wyszyńskiego – Bramę Portową – al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego – pl. Hołdu Pruskiego – Matejki – pl. Rodła i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków „Admiralska”, „Urząd Wojewódzki” i „Starzyńskiego”. Zostaje uruchomiony przystanek „Filharmonia” zlokalizowany na ul. Matejki na wysokości budynku Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza.

• w kierunku Pargowa: pl. Rodła – Wyzwolenia – pl. Żołnierza Polskiego – Farna- Sołtysia – Wyszyńskiego – Nabrzeże Wieleckie i dalej swoją trasą, z pominięciem przystanków: „Starzyńskiego”, „Teatr Współczesny”, „Jarowita”. Uruchamia się przystanek „Plac Hołdu Pruskiego” przy skrzyżowaniu z ul. Farną.Linia kursować będzie wg normalnego rozkładu jazdy.

4. Linia autobusowa nr 526: kursować będzie objazdem w obu kierunkach: od przystanku „Wyszyńskiego” (przeniesiony do zatoki na ul. Wyszyńskiego, słupek nr 10916) przez: Wyszyńskiego – Bramę Portową – al. Niepodległości – pl. Żołnierza Polskiego – pl. Hołdu Pruskiego – Matejki – Malczewskiego – Parkową – Dubois do przystanku „Dubois” i dalej swoją trasą, wg normalnego rozkładu jazdy.

II. Organizacja ruchu w dniach 8 czerwca od godz. 19:00 oraz 9 i 10 czerwca od godz. 10:00

1. Linia autobusowa nr 53 zostanie skierowana ul. Łady – Jana z Kolna do przystanku „Dworzec Morski” (przystanki wspólne z linią 526) z pominięciem przystanków „Antosiewicza” i „Stocznia Szczecińska”. Nawrót autobusów odbywać się będzie na skrzyżowaniu ul. Jana z Kolna i Kapitańskiej. W pozostałych godzinach linia kursować będzie obecnie obowiązującą trasą, tj. do Stoczni Szczecińskiej.

III. Organizacja ruchu w dniu 8/9 czerwca (piątek)

1. Zostanie wydłużone kursowanie linii tramwajowych nr 2, 3, 7, 8, 12 i 16 do godziny 0:00 z częstotliwością co 30 minut:

• Nr 2 – z Wyszyńskiego do Dworca Niebuszewo: 23:07, 23:37, 0:07, z Wyszyńskiego do Turkusowej: 23:21, 23:51,
• Nr 3 – z Wyszyńskiego do Lasu Arkońskiego: 23:22, 23:52,
z Wyszyńskiego do Pomorzan: 23:11, 23:36, 0:06,
• Nr 7 – z Wyszyńskiego do Krzekowa: 23:17, 23:47,
z Wyszyńskiego do Turkusowej: 23:11, 23:31, 0:01,
• Nr 8 – z Wyszyńskiego do Gumieniec: 23:27, 23:57,
z Wyszyńskiego do Turkusowej: 23:16, 23:41, 0:11,
• Nr 12 – z Placu Rodła do Pomorzan: 23:08, 23:28, 23:55,
z Placu Rodła do Dworca Niebuszewo: 23:02, 23:32, 0:02,
• Nr 16 – z Wyszyńskiego do Pomorzan: 23:06, 23:26 23:51,
z Wyszyńskiego do Gocławia: 23:19, 23:39, 0:07, 0:22*,
* zjazd do zajezdni Golęcin

2. Uruchomione zostaną dodatkowe kursy w godzinach 23:00-0:00 dla linii autobusowych:

• Nr 53 – Dworzec Morski – Pomorzany Dobrzyńska, co 15 minut – kursy z Dworca Morskiego: 23:15, 23:30, 23:45, 0:00.
• Nr 68 – Plac Rodła – Przepiórki, co 30 minut- kursy z Placu Rodła: 23:45, 0:15.
• Nr 75 – Dworzec Główny – Krzekowo, co 10 minut – kursy z Wyszyńskiego do Krzekowa: 23:25, 23:35, 23:45, 23:55, 0:05.
• Nr 81 – Dworzec Główny – Przecław, co 10 minut – kursy z Wyszyńskiego do Przecławia: 23:30, 23:40, 23:50, 0:00.
• Nr 102 – Gocław – Police Osiedle Chemik – kurs z Gocławia: 0:00.
• Nr 107 – Plac Rodła – Police Osiedle Chemik, co 10 minut – kursy z Placu Rodła: 23:30, 23:40, 23:50, 0:00.
• Nr A – Plac Rodła – Osiedle Bukowe co 15 minut – kursy z Placu Rodła: 23:23, 23:38, 23:53, 0:08,
– kursy z Wyszyńskiego do Osiedla Bukowego: 23:29, 23:44, 23:59, 0:14.
• Nr B – Osiedle Słoneczne – Osiedle Arkońskie co 15 minut,
– kursy z Wyszyńskiego do Osiedla Słonecznego: 23:21, 23:36, 23:51, 0:06, 0:21,
– kursy z Wyszyńskiego do Osiedla Arkońskiego: 23:17, 23:32, 23:47, 0:02, 0:17.
• Nr C – Plac Rodła – Osiedle Kasztanowe co 30 minut,
– kursy z Placu Rodła: 23:30, 0:00,
– kursy z Wyszyńskiego do Osiedla Kasztanowego: 23:35, 0:05.
• Nr 887 – Plac Rodła (odjazd z peronu dla linii 101) – Podbórz – co 30 minut trasą: Plac Rodła – Łucznicza – Duńska – Podbórz. Autobusy zatrzymują się na wszystkich przystankach komunikacji miejskiej zlokalizowanych na trasie przejazdu – kursy z Placu Rodła: 23:30, 0:00.

3. Uruchomione zostaną dodatkowe kursy w godzinach 23:30-0:30 dla linii autobusowych:

• Nr 56 – Basen Górniczy – Dąbie Osiedle co 30 minut, – kursy z Basenu Górniczego: 23:45, 0:15.
• Nr 96 – Basen Górniczy – Osiedle Kasztanowe co 30 minut, – kursy z Basenu Górniczego: 23:35, 0:05. • Nr 65 – Rondo Ułanów Podolskich – Osiedle Bukowe (przez ul. Jasną), co 20 minut, – kursy z Ronda Ułanów Podolskich: 23:38, 23:58, 0:18,
– kursy z Jaśminowej ZUS: 23:39, 23:59, 0:19
• Nr 71 – Rondo Ułanów Podolskich – Osiedle Bukowe (przez ul. Łubinową), co 20 minut,
– kursy z Ronda Ułanów Podolskich: 23:28, 23:48, 0:08, 0:28,
– kursy z Jaśminowej ZUS: 23:29, 23:49, 0:09, 0:29.
• Nr 73 – Basen Górniczy – rondo Ułanów Podolskich – Wielgowo Borsucza – Basen Górniczy (z pominięciem mostu Cłowego i przystanku „Zdunowo Szpital”) co 30 minut,
– kursy z Basenu Górniczego: 23:25, 23:55, 0:25.
• Nr 79 – Rondo Ułanów Podolskich – Jezierzyce co 30 minut,
– kursy z Ronda Ułanów Podolskich: 23:40, 0:10,
– kursy z Jaśminowej ZUS: 23:41, 0:11.
• Nr 866 – Klucz Autostrada – rondo Ułanów Podolskich – Łubinowa – Chłopska – Nad Rudzianką – Gwarna – Dąbska – Kijewo, co 20 minut. Autobusy zatrzymują się na wszystkich przystankach komunikacji miejskiej zlokalizowanych na trasie przejazdu,
– kursy z przystanku Jaśminowa ZUS do Klucza: 23:39, 23:59, 0:19,
– kursy z przystanku Jaśminowa ZUS do Kijewa: 23:39, 23:59, 0:19.

4. Linie nocne 521, 522, 523, 524, 525, 526, 527, 528, 529, 531 i 532 obsługiwane będą taborem MEGA przegubowym.

5. Linia tramwajowa nr 3 od godz. 18:00 będzie kursować przez ul. Wyszyńskiego, z pominięciem ul. Dworcowej. Nieczynny będzie przystanek „Plac Tobrucki”, a uruchomiony zostanie przystanek „Wyszyńskiego”.

6. Linia autobusowa 61 po godz. 12 (kierunek Podjuchy) oraz linia autobusowa 87 (kierunek Podbórz) po godz. 19:00 kursować będą przez ul. Wyszyńskiego, z pominięciem ul. Dworcowej. Nieczynne będą przystanki „Plac Tobrucki” i „Brama Portowa”, a uruchomione zostaną przystanki „Dworcowa nż” i „Wyszyńskiego”.

7. Na linii autobusowej 61 brygady 2 i 10 wykonają dodatkowe kursy z pętli „Owocowa Dworzec” przez ul. Wyszyńskiego do Podjuch o godz. odpowiednio 23:42 i 23:22. Brygada 2 ponadto wykona kurs z Podjuch do Owocowej o godz. 23:06 przez Południową.

IV. Organizacja ruchu w dniu 9/10 czerwca (sobota)

1. Zostanie wydłużone kursowanie linii tramwajowych nr 2, 3, 7, 8, 12 i 16 do godziny 01:00 z częstotliwością co 20 minut:

• Nr 2 – z Wyszyńskiego do Dworca Niebuszewo: 23:04, 23:24, 23:44, 0:04, 0:24, 0:44, 1:04,
z Wyszyńskiego do Turkusowej: 23:21, 23:41, 0:01, 0:21, 0:41, 1:01,
• Nr 3 – z Wyszyńskiego do Lasu Arkońskiego: 23:15, 23:35, 23:55, 0:15, 0:35, 0:55,
z Wyszyńskiego do Pomorzan: 23:11, 23:31, 23:51, 0:11, 0:31, 0:51, 1:11,
• Nr 7 – z Wyszyńskiego do Krzekowa: 23:14, 23:34, 23:54, 0:14, 0:34, 0:54,
z Wyszyńskiego do Turkusowej: 23:11, 23:31, 23:51, 0:11, 0:31, 0:51,
• Nr 8 – z Wyszyńskiego do Gumieniec: 22:59, 23:19, 23:39, 23:59, 0:19, 0:39, 0:59,
z Wyszyńskiego do Turkusowej: 23:16, 23:36, 23:56, 0:16, 0:36, 0:56,
• Nr 12 – z Placu Rodła do Pomorzan: 23:04, 23:24, 23:44, 0:04, 0:24, 0:44, 1:04,
z Placu Rodła do Dworca Niebuszewo: 23:21, 23:41, 0:01, 0:21, 0:41, 1:01,
• Nr 16 – z Wyszyńskiego do Pomorzan: 23:01, 23:21 23:41, 0:01, 0:21, 0:41,
z Wyszyńskiego do Gocławia: 23:10, 23:25, 23:45, 0:05, 0:25, 0:45, 1:05.

2. Uruchomione zostaną dodatkowe kursy w godzinach 23:00-1:00 dla linii autobusowych:

• Nr 53 – Dworzec Morski – Pomorzany Dobrzyńska, co 15 minut,
– kursy z Dworca Morskiego: 23:15, 23:30, 23:45, 0:00, 0:15, 0:30, 0:45, 1:00.
• Nr 68 – Plac Rodła – Przepiórki, co 30 minut,
– kursy z Placu Rodła: 23:45, 0:15, 0:45, 1:15.
• Nr 75 – Dworzec Główny – Krzekowo, co 10 minut
– kursy z Wyszyńskiego do Krzekowa: 23:25, 23:35, 23:45, 23:55, 0:05, 0:15, 0:25, 0:35, 0:45, 0:55, 1:05.
• Nr 81 – Dworzec Główny – Przecław, co 10 minut
– kursy z Wyszyńskiego do Przecławia: 23:30, 23:40, 23:50, 0:00, 0:10, 0:20, 0:30, 0:40, 0:50, 1:00.
• Nr 102 – Gocław – Police Osiedle Chemik, co 30-40 minut,
– kursy z Gocławia: 0:00, 0:40, 1:10.
• Nr 107 – Plac Rodła – Police Osiedle Chemik, co 10 minut,
– kursy z Placu Rodła: 23:30, 23:40, 23:50, 0:00, 0:10, 0:20, 0:30, 0:40, 0:50, 1:00.
• Nr A – Plac Rodła – Osiedle Bukowe co 15 minut
– kursy z Placu Rodła: 23:23, 23:38, 23:53, 0:08, 0:23, 0:38, 0:53, 1:08,
– kursy z Wyszyńskiego do Osiedla Bukowego: 23:29, 23:44, 23:59, 0:14, 0:29, 0:44, 0:59, 1:14.
• Nr B – Osiedle Słoneczne – Osiedle Arkońskie co 15 minut,
– kursy z Wyszyńskiego do Osiedla Słonecznego: 23:21, 23:36, 23:51, 0:06, 0:21, 0:36, 0:51, 1:06, 1:21, 1:36,
– kursy z Wyszyńskiego do Osiedla Arkońskiego: 23:17, 23:32, 23:47, 0:02, 0:17, 0:32, 0:47, 1:02, 1:17.
• Nr C – Plac Rodła – Osiedle Kasztanowe co 30 minut,
– kursy z Placu Rodła: 23:30, 0:00, 0:30, 1:00,
– kursy z Wyszyńskiego do Osiedla Kasztanowego: 23:35, 0:05, 0:35, 1:05.
• Nr 887 – Plac Rodła (odjazd z peronu dla linii 101) – Podbórz – co 30 minut trasą: Plac Rodła – Łucznicza – Duńska – Podbórz. Autobusy zatrzymują się na wszystkich przystankach komunikacji miejskiej zlokalizowanych na trasie przejazdu,
– kursy z Placu Rodła: 23:30, 0:00, 0:30, 1:00.

3. Uruchomione zostaną dodatkowe kursy w godzinach 23:30-1:30 dla linii autobusowych:

• Nr 56 – Basen Górniczy – Dąbie Osiedle co 30 minut,
– kursy z Basenu Górniczego: 23:45, 0:15, 0:45, 1:15.
• Nr 96 – Basen Górniczy – Osiedle Kasztanowe co 30 minut,
– kursy z Basenu Górniczego: 23:35, 0:05, 0:35, 1:05.
• Nr 65 – Rondo Ułanów Podolskich – Osiedle Bukowe (przez ul. Jasną), co 20 minut,
– kursy z Ronda Ułanów Podolskich: 23:38, 23:58, 0:18, 0:38, 0:58, 1:18,
– kursy z Jaśminowej ZUS: 23:39, 23:59, 0:19, 0:39, 0:59, 1:19.
• Nr 71 – Rondo Ułanów Podolskich – Osiedle Bukowe (przez ul. Łubinową), co 20 minut,
– kursy z Ronda Ułanów Podolskich: 23:28, 23:48, 0:08, 0:28, 0:48, 1:08,
– kursy z Jaśminowej ZUS: 23:29, 23:49, 0:09, 0:29, 0:49, 1:09.
• Nr 73 – Basen Górniczy – rondo Ułanów Podolskich – Wielgowo Borsucza – Basen Górniczy (z pominięciem mostu Cłowego i przystanku „Zdunowo Szpital”) co 30 minut,
– kursy z Basenu Górniczego: 23:25, 23:55, 0:25, 0:55, 1:25.
• Nr 79 – Rondo Ułanów Podolskich – Jezierzyce co 30 minut,
– kursy z Ronda Ułanów Podolskich: 23:40, 0:10, 0:40, 1:10.
– kursy z Jaśminowej ZUS: 23:41, 0:11, 0:41, 1:11.
• Nr 866 – Klucz Autostrada – rondo Ułanów Podolskich – Łubinowa – Chłopska – Nad Rudzianką – Gwarna – Dąbska – Kijewo, co 20 minut. Autobusy zatrzymują się na wszystkich przystankach komunikacji miejskiej zlokalizowanych na trasie przejazdu,
– kursy z przystanku Jaśminowa ZUS do Klucza: 23:39, 23:59, 0:19, 0:39, 0:59, 1:19,
– kursy z przystanku Jaśminowa ZUS do Kijewa: 23:39, 23:59, 0:19, 0:39, 0:59, 1:19.

4. Linie nocne 521, 522, 523, 524, 525, 526, 527, 528, 529, 531 i 532 obsługiwane będą taborem MEGA przegubowym. 5. Linia tramwajowa nr 3 będzie kursować przez ul. Wyszyńskiego, z pominięciem ul. Dworcowej.

Nieczynny będzie przystanek „Plac Tobrucki”, a uruchomiony zostanie przystanek „Wyszyńskiego”. 6. Linia autobusowa 61 (kierunek Podjuchy) oraz linia autobusowa 87 (kierunek Podbórz) od godz. 12:00 kursować będą przez ul. Wyszyńskiego, z pominięciem ul. Dworcowej.

Nieczynne będą przystanki „Plac Tobrucki” i „Brama Portowa”, a uruchomione zostaną przystanki „Dworcowa nż” i „Wyszyńskiego”. 7. Na linii autobusowej 61 brygady 2 i 3 wykonają dodatkowe kursy z pętli „Owocowa Dworzec” przez ul. Wyszyńskiego do Podjuch o godz. odpowiednio 23:22 i 23:42. Brygada 3 ponadto wykona kurs z Podjuch do Owocowej o godz. 23:06 przez Południową.

V. Organizacja ruchu w dniu 10 czerwca (niedziela)

1. Linia tramwajowa nr 3 będzie kursować przez ul. Wyszyńskiego, z pominięciem ul. Dworcowej. Nieczynny będzie przystanek „Plac Tobrucki”, a uruchomiony zostanie przystanek „Wyszyńskiego”. 2. Linia tramwajowa nr 8 wykona dodatkowe kursy o godz. 22:47 z Turkusowej i 23:21 z Gumieniec do Dworcowej. 3. Linia autobusowa 61 (kierunek Podjuchy) oraz linia autobusowa 87 (kierunek Podbórz) od godz. 12:00 kursować będą przez ul. Wyszyńskiego, z pominięciem ul. Dworcowej. Nieczynne będą przystanki „Plac Tobrucki” i „Brama Portowa”, a uruchomione zostaną przystanki „Dworcowa nż” i „Wyszyńskiego”.

KASY BILETOWE 

W trakcie trwania wydarzenia uruchomionych zostanie 6 kas biletowych: Rodła (z możliwością zapłaty za holowanie), Krzekowo (z możliwością zapłaty za holowanie), Turkusowa oraz tymczasowe na ulicy Kapitańskiej, Wyszyńskiego i Hangarowej.

Komunikacja kolejowa REGIO w dniach od 9 – 10 czerwca 

Zgodnie z porozumieniem zawartym z przewoźnikiem kolejowym Przewozy Regionalne Sp. z o.o, w pociągach REGIO kursujących do i ze Szczecina Głównego, w granicach administracyjnych miasta Szczecin, tj. między stacjami: Szczecin Główny, Szczecin Port Centralny, Szczecin Zdroje, Szczecin Dąbie, Szczecin Zdunowo, Szczecin Załom, Szczecin Podjuchy, honorowane będą wszystkie bilety okresowe ZDiTM.

Ponadto w dniach 08/09.06.2018 r. oraz 09/10.06.2018 r. zostaną wykonane dodatkowe kursy w relacjach:

• Szczecin Główny – Goleniów

Szczecin Główny
23:59 Szczecin Port Centralny
00:02 Szczecin Zdroje
00:09 Szczecin Dąbie
00:12 Szczecin Załom
00:18 Kliniska
00:22 Rurka
00:26 GOLENIÓW p 0:32

• Szczecin Główny – Gryfino

Szczecin Główny
00:09 Szczecin Port Centralny
00:12 Szczecin Podjuchy
00:17 Daleszewo Gryfińskie
00:23 Czepino
00:26 Gryfino o 0:29

• Szczecin Główny – Stargard

Szczecin Główny
00:19 Szczecin Port Centralny
00:22 Szczecin Zdroje
00:29 Szczecin Dąbie
00:32 Szczecin Zdunowo
00:37 Reptowo
00:42 Miedwiecko
00:46 Grzędzice Stargardzkie
00:50 STARGARD p 0:55

Odjazdy w noc z piątku na sobotę

Źródło: Organizator