Deborah Brown i Sylwester Ostrowski

20:00

Kiedy

03.11 - 03.11.2016
godz.: 20:00

Bilety

Bilet: 140zł
Kup bilet

Gdzie

Stara Rzeźnia
Tadeusza Apolinarego Wendy 14
Szczecin

Deborah Brown i Sylwester Ostrowski

Deborah Brown i Sylwester Ostrowski artystycznie podsumowując Szczecin Jazz 2016 nagrali wspólną płytę.
3 listopada br. artyści zagrają w Szczecinie ekskluzywny, kameralny koncert, który będzie swoistą prapremierą ich wspólnej płyty.
„Kiedy w ubiegłym roku Deborah po raz pierwszy przyjechała do Szczecina, urzekał ją klimat naszego miasta’ wspomina Ostrowski „Życzliwi ludzie, znakomita publiczność na koncercie, która bardzo przypadła jej do gustu. I tak Deborah bardzo polubiła Szczecin i sama zaproponowała żebyśmy przed Warszawą wystąpili właśnie tutaj. W moi rodzinnym mieście’.

Album zarówno jako płyta CD, płyta winylowa, jak i digital (internet) trafi do sprzedaży już 18 listopada br.
Z kolei 27 listopada w Teatrze Dramatycznym w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, Brown, Ostrowski oraz plejada gwiazd amerykańskiego jazzu wystąpią wspólnie podczas Europejskich Targów Muzycznych „Co Jest Grane’. Będzie to koncert promujący ich wspólne nagranie jak również oficjalny finał całej imprezy.

Co znajdziemy na płycie?

Najwspanialsze „jazzowe klasyki’ przepięknie zaśpiewane przez „królową swingu’ z Kansas City Deborah Brown wspomaganą przez szczecińskiego saksofonistę Sylwestra Ostrowskiego, najlepszych nowojorskich muzyków oraz wrocławską orkiestrę kameralną NFM Leopoldinum. W nagraniu jako „Special Star Guest’ wziął udział również amerykański gwiazdor, wokalista Kevin Mahogany.

„Chciałam nagrać standardy, uchwycić prawdziwego ducha jazzu’ mówi Deborah Brown. „Sposób, w jaki z Kevinem śpiewamy, które z piosenek są nam szczególnie bliskie i jak je interpretujemy. Pomyślałam również o wszystkich młodych wokalistach, którym za pośrednictwem tej płyty chcę dać prezent, wskazać drogę. Dziś już niewiele osób śpiewa jazz w ten sposób, a młodzi wokaliści potrzebują inspiracji, i mam nadzieje, że w tych nagraniach ją znajdą.’

Na płycie znajdziemy zatem takie szlagiery jak „Cry Me a River’, „Summertime’,„Lullubay of Birdland’ i wiele innych.

Kup bilet