Debiuty: spotkanie z autorem książki „Zarządzanie zasobami emocjonalnymi” Mariuszem S. Kusionem

17:00

Kiedy

26.01 - 26.01.2018
godz.: 17:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Debiuty: spotkanie z autorem książki „Zarządzanie zasobami emocjonalnymi” Mariuszem S. Kusionem

Spotkanie z cyklu Debiuty z autorem tomu „Zarządzanie zasobami emocjonalnymi” Mariuszem S. Kusionem poprowadzi redaktor naczelna Magazynu Kulturalnego Horyzont Anna Jakubczak Vel RattyAdalan.

Mariusz S. Kusion – publicysta, poeta, animator kultury, działacz organizacji pozarządowych, trener nauki. Ukończył studia w UJ na kierunkach prawo i stosunki międzynarodowe. Autor publikacji naukowych oraz popularnonaukowych z zakresu obu dziedzin swojego wykształcenia, w szczególności prawa autorskiego, administracyjnego i karnego.

Publikował w wydawnictwach pokonkursowych, na poetyckich pocztówkach, w antologiach i pismach literackich „Akant”, „Szafa”, „Protokół Kulturalny”, „Migotania”, „PKPzin”, „Lamelli”, „Okolica Poetów”, „2 miesięcznik. Pismo ludzi przełomowych”, „Wobec” – miesięcznik społeczno-kulturalny i „Журнал Всесвіт” (Kijów).

Jego wiersze prezentowano także na wystawach w wielu polskich miastach. Tłumaczony na język angielski, włoski i ukraiński.

Zainteresowany syntezą sztuk, podejmuje projekty z twórcami muzyki, tańca, teatru i plastyki. Na przykład spektakl multimedialny „Ubierz mnie w słowa”, który powstał w oparciu o jego erotyki (premiera 27 czerwca 2014 r., teatr „ToTu”, Wrocław). Jest jednym z uczestników projektu „Czas zatrzymać, czas zobaczyć”, w ramach którego bogato ilustrowane wiersze ukazały się w kalendarzu na rok 2015/2016 (wydawnictwo „Edica”).

Od 2013 r. uczestniczy w corocznej akcji „(Anty)Walentynki na Krechę”, podczas której 14 lutego w kraju i za granicą rozprowadzane są autorskie pocztówki z wierszami członków i sympatyków ogólnopolskiej Grupy Literycznej „Na Krechę”.

Zadebiutował w 2015 r. tomem „Zarządzanie zasobami emocjonalnymi”, którego wersja dwujęzyczna, polsko-ukraińska ukazała się w roku 2017 nakładem wydawnictw „FONT” (Poznań) i „KROK” z Tarnopola.

Źródło: Organizator