Dario Napoli Modern Manouche Project

21:00

Kiedy

01.02 - 01.02.2020
godz.: 21:00

Bilety

Bilet: Przedsprzedaż 35 zł W dniu koncertu 45 zł Studenci i uczniowie 20 zł

Gdzie

Free Blues Club
aleja Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin

Dario Napoli Modern Manouche Project

Swoją przygodę z jazzem rozpoczął w Nowym Orleanie, a jego muzyczne dorastanie ma początki w bluesie, rocku i nowoczesnym jazzie. W ciągu ostatniej dekady włoski gitarzysta i kompozytor Dario Napoli zbudował międzynarodową reputację w świecie cygańskiego jazzu. Prezentował swój projekt Modern Manouche na wielu znanych festiwalach na świecie, zarówno podczas normalnych „jazzowych” wydarzeń, jak i wielu z tych, które powstały wokół dziedzictwa Django Reinhardta (Django Amsterdam, Django Legacy w Liverpool Philarmonic, Djangofolllies, Django in June, Cully Jazz Fest, Pisa Jazz…).

Czwarty album Dario ma zostać wydany w grudniu 2019 r., Bazując na jego stylu, który – jak mówi Francis Couvreaux z Django Station – „Dario łączy dźwięk, elegancję, wirtuozerię z przyjemnością z grania”.

Chociaż Dario dzielił scenę ze wszystkimi gigantami tego gatunku, od Stochelo Rosenberga do Robina Nolana, najwięcej emocji czerpie z wykonywania własnych kompozycji w Modern Manouche Project, w którym występuje basista elektryczny Tonino De Sensi i Tommaso Papini na gitarze rytmicznej. Łączenie nowoczesnych dźwięków i aranżacji oraz dążenie do zrównoważenia wirtuozowskiego wykonania z melodią i oryginalną kompozycją jest takie samo, jak w muzyce Django Reinhardta.

Skład zespołu:
Dario Napoli – gitara solowa
Tommaso Papini – gitara rytmiczna
Tonino De Sensi – bas

Źródło: Materiały promocyjne organizatora