DaNuta – II edycja konkursu zespołów młodszego sortu

17:00

Kiedy

01.12 - 02.12.2017
godz.: 17:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Piwnica Kany
Plac Piotra i Pawła 4/5
Szczecin

DaNuta - II edycja konkursu zespołów młodszego sortu

Znacie daNUTĘ? daNUTA kiedyś była młoda i zdolna. Teraz jest tylko zdolna i nie może już dłużej być twarzą młodych muzyków. Kto zajmie jej miejsce? Zmierz się z daNUTĄ i zostań zwycięzcą Konkursu Zespołów Młodszego Sortu!

Ogrody Kultury zapraszają na drugą edycję Konkursu Zespołów Młodszego Sortu daNUTA, który odbędzie się już 1 i 2 grudnia 2017 roku w Piwnicy Kany w Szczecinie.

Pierwszy etap przeglądu polegał na wyłonieniu spośród przesłanych zgłoszeń ośmiu najlepszych zespołów, które otrzymają szansę zaprezentowania się podczas drugiego etapu, czyli serii koncertów, które wystartują już 1 grudnia o 17.00 w Piwnicy Kany. W trakcie koncertu profesjonalne jury wybierze trzy najlepsze bandy. To one, już 2 grudnia o 20.30 staną do walki nagranie płyty EP. Oprócz tego odbiorcy wytypują swojego faworyta, który otrzyma Nagrodę Publiczności.

Po burzliwych naradach wybrane zostały zespoły, które wezmą udział drugim etapie daNUTY. Są to W DeHe, Rusty Chain, Kosmiczna Stodoła, Lepiej Nie Będzie, BLOW, Mindfields, Płynny Polar.

Poniżej przedstawiamy rozkład jazdy:

17:00 – 17:30 W DeHe
17:45 – 18:15 Kosmiczna Stodoła
18:30 – 19:00 Płynny Polar
19:15 – 19:45 Lepiej Nie Będzie
20:00 – 20:30 BLOW
20:45 – 21:15 Rusty Chain
21:30 – 22:00 Mindfields

daNUTA jest jedynym wydarzeniem tego typu w województwie zachodniopomorskim. Konkurs daje szansę zaprezentowania się młodym muzykom, którzy na co dzień nie mają możliwości konfrontacji swojej twórczości z publiką oraz profesjonalnej rejestracji swoich dokonań. Dodatkowo, przez zaproszenie muzyków z całego województwa jest to także szansa na promocję Szczecina, jako ośrodka sprzyjającego młodej, niezależnej kulturze. Ogrody Kultury to firma, która na co dzień organizuje wydarzenia kulturalne i zajmuje się prowadzeniem pracy Piwnicy Kany. Ze względu na to konkurs staje się także możliwością nawiązania długofalowej współpracy i realizacji większej ilości koncertów. Pierwsza edycja zaowocowała stałą współpracą z zespołem PodKultura, Missing Link czy Kapitan Stereo. Regularnie w Piwnicy Kany, na Łące Kany czy w ramach Teatru Letniego w Goleniowie koncertowali Dead Lads oraz RAJD.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. Zostało objęte także Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji na stronie danuta.ogrodykultury.pl.

Wydarzenie pod patronatem portalu Infoludek.pl

Źródło: Organizator