Dąbskie Wieczory Filmowe 2018

16:00

Kiedy

22.07 - 29.07.2018
godz.: 16:00

Bilety

Bilet: Bezpłatne

Kategorie


Dąbskie Wieczory Filmowe 2018

Dąbskie Wieczory Filmowe to prezentacje filmowe i spotkania z gośćmi w wakacyjnych warunkach, organizowane od 2007 roku w Szczecinie.  Główne prezentacje odbywają się na plaży nad czwartym co do wielkości jeziorem w Polsce – jeziorem Dąbie. Takie połączenie sprzyja budowaniu wyjątkowej atmosfery, a światła miasta po drugiej stronie jeziora stwarzają dodatkowe poczucie oderwania od codzienności. Przed projekcjami na scenie obok ekranu prowadzone są spotkania z gośćmi.

Dąbskim Wieczorom Filmowym towarzyszą dodatkowe przedsięwzięcia: koncerty, wystawy, warsztaty filmowe.

PROGRAM:

22 lipca 2018 (niedziela)
miejsca: Klub Delta

Godz. 16:00 – Cicha noc – pokaz filmu oraz spotkanie z reż. Piotrem Domalewskim

Adam, na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec, brat, z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra z mężem. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.

23 lipca 2018 (poniedziałek)
miejsce: Klub Delta

Godz. 19:00 – Cicha noc (spektakl TV) – projekcja oraz spotkanie z autorką Gabrielą Muskałą

To nie pierwsza sztuka, którą napisały pod pseudonimem siostry – Monika Muskała (tłumaczka) i Gabriela Muskała (aktorka). Podobnie, jak w poprzednich dramatach tej spółki autorskiej, w centrum zainteresowania mamy wielopokoleniową polską rodzinę z matką w roli głównej i pamięcią oraz pamiętaniem w tle. Akcja sztuki rozgrywa się dzień przed oraz w Wigilię Bożego Narodzenia. I choć wszyscy bohaterowie oczekują nadchodzących Świąt, wiedzą, że jak co roku, ich rodzinne spotkanie wywoła serię niechcianych, często bolesnych wspomnień związanych z miejscem pochodzenia rodziny, z tragedią, jaka przed laty spotkała rodzinę ze strony Ukraińców.

24 lipca 2018 (wtorek)
miejsce: Klub Delta

Godz. 19:00 – Mistrz świata – pokaz filmu oraz spotkanie z bohaterem – Jerzym Górskim

Historia życia Jurka Górskiego to fascynująca droga od całkowitego dna po sam szczyt. Kiedy ćpał, miał przydomek Króla Narkomanów. Kiedy został sportowcem, postanowił zostać mistrzem. Wygrywał i ponosił konsekwencje. „Mistrz Świata” to film o nieustępliwym dążeniu do celu i o cenie zwycięstwa.

25 lipca 2018 (środa)
miejsce: Klub Delta

Godz. 19:00 – Arek Jakubik Solo – koncert

Najnowszy, tym razem solowy muzyczny projekt Arka Jakubika pod tytułem „Szatan na Kabatach” który miał premierę 20 kwietnia 2018, jest oryginalną propozycją, jakiej na polskim rynku muzycznym znaleźć nie sposób. Ten niepokorny, ciągle poszukujący artysta nie ogląda się na panujące mody i trendy, robi swoje. Wydaje się, że jego ekstrawagancki pomysł na solowy album wkracza na obszary, których nikt w tym kraju jeszcze nie eksplorował. Płyta jest bez wątpienia ambitną, momentami zaskakująco przebojową, ale skierowaną do wyrobionego słuchacza propozycją, gdzie muzycznie panował będzie absolutny eklektyzm. Od cyber punka, przez elektro-pop, techno, czy post new wave.

26 lipca 2018 (czwartek)
miejsce: Klub Delta

Godz. 19:00 – Człowiek z magicznym pudełkiem – projekcja filmu oraz spotkanie z reż. Bodo Koxem

Niezwykła komedia o podróżowaniu w czasie i miłości potrafiącej pokonać wszelkie granice czasoprzestrzeni. Warszawa, rok 2030. Wydawać by się mogło, że dla Adama lepsze jutro było wczoraj… Dotknięty amnezją niewiadomego pochodzenia bohater musi zacząć wszystko od nowa. Przeprowadza się i rozpoczyna pracę w korporacji. W firmie Adam poznaje atrakcyjną Gorię, którą jest totalnie oczarowany. Początkowo dziewczyna opiera się jego zalotom, uparcie twierdząc, że nie jest w jej typie. Gdy jednak romans nabiera rumieńców, chłopak dokonuje niebywałego odkrycia. W swoim nowym mieszkaniu znajduje stare radio, które nadaje audycje z lat 50. Okazuje się, że odbiornik emituje również fale umożliwiające teleportację. Podczas jednej z podróży Adam „utyka” w 1952 roku. Zaniepokojona nieobecnością ukochanego Goria podejmuje się fascynującej, ale i niebezpiecznej misji sprowadzenia go z powrotem.

27 lipca 2018 (piątek)
miejsce: Plaża Miejska nad jeziorem Dąbie

Pokazy filmów oraz spotkanie z aktorem Arkadiuszem Jakubikem

Godz. 21:30 – Ojcze Masz

Bohaterem „Ojcze masz” jest Marcel, punkrockowy muzyk. Chociaż jest już po czterdziestce, nadal się nie ustatkował. Zgodnie z hasłem ‚no future’ żyje od koncertu do koncertu, od imprezy do imprezy. Któregoś wieczoru spotyka Basię, swoją dawną przyjaciółkę. Ona też ma być przygodą jednej nocy, ale ostatecznie kieruje życie Marcela na zupełnie nowe tory.

Godz. 22:30 – Najlepszy

Głównym bohaterem filmu jest sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

28 lipca 2018 (sobota)
miejsce: Klub Delta (Racławicka 10)

Godz. 17:00 – Kawki na drodze (Všechno bude)

„Kawki na drodze” to kameralne i subtelne kino drogi o dwóch czternastolatkach, którzy samodzielnie przemierzają Czechy kradzionym samochodem. Zły policjant i jeszcze gorsza policjantka próbują ustalić, co się naprawdę stało – jakie jest pochodzenie samochodu i jaki był cel tej niebezpiecznej podróży.

29 lipca 2018 (niedziela)
miejsce: Camping Marina, hangar jachtowy

Godz. 15:00 – Praca – projekcja filmu oraz spotkanie z reż. Mateuszem Gołębiewski

Godz. 16:00 – Bolewski & Tubis – koncert

Godz. 15:00 – 19:00 – Rodzinny Piknik Ekologiczny

Rodzinny piknik dla rodzin. W programie gry, zabawy i zajęcia o tematyce ekologicznej, m.in.:

Kino Hybrydowe
Instalacja składająca się z systemu audiowizualnego podłączonego zasilanego przez moduły fotowoltaiczne oraz prąd wytworzony przez uczestników wydarzenia podczas jazdy na stacjonarnych rowerach zaopatrzonych w specjalną prądnicę. W ten sposób wytworzony prąd zasili komputer, głośniki i rzutnik. Na ekranie kinowym pokazywane będą filmy o tematyce ekologicznej, a także bajki stworzone przez bielskie Studio Filmów Rysunkowych (jesteśmy także otwarci na propozycje ze strony organizatorów).

Gra planszowa
Przestrzenna gra o wymiarach 3×4 metry, w której uczestnicy sami są pionkami i rzucając ogromna kostką przesuwają się na kolejne pola. Każdemu polu przyporządkowane jest pytanie dotyczące zagadnień ekologicznych, dostosowane do wieku uczestnika gry.

KOMUNIKACJA MIEJSKA:

27 i 28 lipca w nocy uruchomione zostaną dodatkowe, specjalne autobusy. Z ulicy Żaglowej ( okolice Kąpieliska Dąbie ) będą ruszały o godzinie 0:30 ( noc z piątku na sobotę i soboty na niedzielę ).

Trasy autobusów:

Trasa I – Kąpielisko Dąbie – Zdroje Krzyżówka – Most Długi – Brama Portowa – Plac Kościuszki – Plac Szarych Szeregów – Plac Rodła „LOT”

Trasa II – Kąpielisko Dąbie – Gryfińska – Jasna – Przelotowa – Osiedle Słoneczne pętla – Kolorowych Domów – Osiedle Bukowe pętla – Mączna – Walecznych – Batalionów Chłopskich – Podjuchy pętla

Trasa III – Kąpielisko Dąbie – Goleniowska – Lubczyńska – Osiedle Kasztanowe – Goleniowska – Tczewska – Bałtycka – Wielgowo – Przylesie – Szosa Stargardzka – Zwierzyniecka – Struga Zajezdnia

Autobusy mogą zatrzymywać się na przystankach znajdujących się wzdłuż tras ich przejazdu. Wszystkie przystanki są „na żądanie”, tylko dla wysiadających.

Źródło: Organizator