Czwartki z filozofią: Przyjaźń i jej rola w życiu człowieka

17:00

Kiedy

30.01 - 30.01.2020
godz.: 17:00

Gdzie

Fika
Aleja Papieża Jana Pawła II 8
Szczecin

Przyjaźń towarzyszy człowiekowi od zawsze. Czy potrzebujemy kogoś bliskiego? Czy osoba, z którą się przyjaźnię jest warta mojego zaangażowania? Czy istnieje przyjaźń między kobietą i mężczyzną? Powyższe pytania oraz wiele innych związanych z przyjaźnią rodzą się w naszych umysłach, gdy zapraszamy inną osobę do naszego otoczenia. Obcy człowiek staje się powiernikiem, pomocnikiem i bliskim, czasami niemalże bliższym niż członkowie rodziny. Dlaczego tak się dzieje i kiedy przekroczona zostaje granica między znajomością z kimś a byciem w przyjacielskich relacjach? Podczas najbliższego spotkania postaramy się wspólnie odpowiedzieć na te i na wiele innych pytań dotyczących relacji przyjaźni.


Spotkanie poprowadzi mgr Hubert Możdżeń: absolwent filozofii, nauczyciel filozofii i etyki w szkołach ponadpodstawowych, od 2017 roku współpracownik magazynu o komiksach Zeszyty Komiksowe (od 2017 redaktor działu aktualności, od 2018 sekretarz redakcji).


Koszt wydarzenia: 10 zł (kawa/herbata w cenie)

Wydarzenie jest adresowane do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych. Stanowi część cyklu spotkań filozoficznych organizowanych dla młodzieży w księgarni FiKa.

/Wydarzenie dodane przez Użytkownika/