Czarcie bajanie

15:00

Kiedy

08.02 - 08.02.2020
godz.: 15:00

Kategorie


Czarcie bajanie

Zapraszam wszystkich na wieczorny spacer w czasie którego jakowyś chichot po lesie rozlec się może, wszak będzie to „Czarcie bajanie”. Liczę, że diabelski pazur nie pomiesza nam szyków i spotkamy się by wspólnie ruszyć na szlak. O kusym prawił będę, a także o różnych demonach, które nękać nas mogą nocną porą. Przeto uprzedzam, jeśli kto strachliwy i ciemności się obawia, niechaj z domu nosa nie wychyli…

Start: Os. Bukowe (pętla autobusowa) godz. 15.00
Meta: Szczecińskie Centrum Edukacji Ekologicznej „Szmaragdowe – Zdroje”
Na mecie przewidziane ognisko. Wiktuały we własnym zakresie.
Trasa: 10 – 12 km
Tempo spacerowe dostosowane do uczestników.
Będziemy wychodzić za dnia, wrócimy zaś po zmroku. Proszę o zabranie latarek. Ubiór i obuwie zgodne z panującymi warunkami atmosferycznymi.

Wpisowe:
Wzorem dawnych bajarzy takoż i ja postępować zamierzam. Jeśli uczestnicy spaceru radzi będą z wyprawy i mych opowieści niech do czapki wrzucą datek stosowny wedle upodobania i zamożności swojej. Wszelako, zdając sobie sprawę że w naszych czasach tak jak i drzewiej los jest cięższy niż trzos w kieszeni noszony, przyjmę również zapłatę w naturze… 😉 A to dla przykładu:
– legendy, baśnie oraz książki wszelakie, które wiedzę mą pogłębić mogą
– zacne napitki, bym gardło swe mógł nawilżyć po opowieściach…
– słodkości ku pokrzepieniu
– legendę, historię, opowiedzianą przez uczestnika wycieczki…
Dzieci zaś mogą przynieść rysunek lub inną pracę wykonaną własnoręcznie wg. tematu obowiązującej wycieczki. (‚obecna to diabły i demonki wszelakie).
– Jeśli ktoś nie podoła tym ciężarom to miły uśmiech też będzie biletem wstępu…
Oświadczam, ze wszelkie datki zebrane podczas spaceru spożytkuję na pogłębianie swojej pasji: zakup książek, pocztówek do kolekcji. Sobie dla wiedzy i przyjemności. Wam na pożytek…

Źródło: Materiały promocyjne organizatora