Czaplinecka Majówka

10:00
Czaplinecka majówka

Kiedy

01.05 - 01.05.2019
godz.: 10:00

Gdzie

Czaplinek i okolice
Czaplinek
Czaplinek

Czaplinecka Majówka

Tego dnia nastąpi otwarcie interaktywnego muzeum baroku i uniwersalium rzemiosło różnych w Pałacu Siemczyno. Ogromne pałacowe strychy  przyciągają młodych odkrywców ekspozycją prezentującą dawne rzemiosła (m.in. garncarstwo, bednarstwo, kotlarstwo). Przez okna można podziwiać panoramę okolicy, a widok porównać z fotografiami sprzed kilkudziesięciu lat. Przepięknie zachowana więźba dachowa ukazuje kunszt dawnych architektów, który zadziwia współczesnych. Uniwersalium to nie tylko ekspozycja, to również żywe spotkanie ze sztuką i pierwsze kroki przyszłych budowniczych. Niezwykła przestrzeń zachęca do eksperymentów, pobudza wyobraźnię i sprawia zwiedzającym mnóstwo radości. Natomiast w piwnicach… Dotykaj, doświadczaj, twórz i baw się w niezwykłych salach tematycznych jedynego w swoim rodzaju Interaktywnego Muzeum Baroku.

O godz. 9 w Muzeum Zamek Drahim w Starym Drawsku nastąpi otwarcie sezonu. Muzeum jest pozostałością warownego zamku, wzniesionego w latach 1360 – 1366 przez joannitów i będącego w latach 1407 – 1668 siedzibą starostów drahimskich. Na dziedzińcu zamkowym stoi kilka budynków imitujących dawną zabudowę. Można tu zobaczyć m.in. broń, zbroje, narzędzia tortur itp. Organizowane są także pokazy pojedynków rycerskich.

O godzinie 10 w Żelisławie odbędą się warsztaty w „Żelisławskim zapiecku”. To edukacyjne zajęcia podczas których każdy uczestnik będzie mógł własnoręcznie uprząść wełnę, utkać chodnik, czy też upiec szczodraki – tradycyjne bułeczki z kapustą.

O godz. 11:00 w Ośrodku Sportów Wodnych nastąpi otwarcie regat żeglarskich w klasach jachtów kabinowych. To wydarzenie dla wielbicieli zmagań z wiatrem i wodą, które odbywać się będzie wodach jeziora Drawsko. Celem regat jest utrzymanie tradycji wspólnego żeglowania i towarzyskiego spotkania wszystkich pokoleń żeglarzy. Regaty rozgrywane są w formie cyklu 6 imprez z czego 5 to zawody eliminacyjne, a ostatnia jest impreza finałową.

O tej samej godzinie na ul. Parkowej nastąpi otwarcie parku linowego Linolandia. Do dyspozycji odwiedzających są 3 trasy o różnym stopniu trudności oraz różnej wysokości (od 1 m wysokości do 11 m wysokości). Każda z tras stanowi wysokościowy system platform i przeszkód linowych zainstalowanych na drzewach. Na śmiałków czekają tu mosty birmańskie, belki złośliwe, meandrujące pale, ścianki wspinaczkowe, zjazdy tyrolskie i wiele innych ciekawych atrakcji.

Źródło: Organizator