Cyfrowy Dzień Ojca: LEGO i Star Wars

10:00

Kiedy

23.06 - 24.06.2019
godz.: 10:00

Bilety

Bilet: 130 zł.

Gdzie

Technopark Pomerania
ul. Cyfrowa 6,
Szczecin

Kategorie


Cyfrowy Dzień Ojca: LEGO i Star Wars

Warsztaty programowania i robotyki dla dzieci i rodziców to propozycja Technoparku Pomerania na nadchodzący Dzień Ojca. Motywem przewodnim edukacyjnych zajęć z wykorzystaniem klocków LEGO Mindstorms będą Gwiezdne Wojny.

W każdym dorosłym drzemie dziecko, a niejeden rodzic czerpie z beztroskiej zabawy równie dużo przyjemności, co jego pociechy. Cyfrowy Dzień Ojca to doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu na kreatywnych zajęciach, które uczą i bawią.

– Konstruowanie maszyn i budowli z klocków LEGO to świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Niesamowity świat Gwiezdnych Wojen również łączy pokolenia.

Podczas warsztatów dzieci razem z rodzicami będą konstruować Sokoła Millenium, który zmierzy się w przestrzeni kosmicznej z przerażającymi Tie-Fighterami Imperium. Zajęcia wprowadzą też dzieci i rodziców w świat robotyki, programowania i automatyki, które odgrywają wielką rolę w Gwiezdnych Wojnach. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów zaprogramują statek tak, by działał samodzielnie.

– Zajęcia uczą, jak wykorzystywać technologie w sposób twórczy, świetnie się przy tym bawiąc. Przeznaczone są dla dzieci od 7 roku życia. Ich program przygotowano dla uczestników, którzy pierwszy raz mają kontakt z robotyką i programowaniem.

Warsztaty odbędą się dwukrotnie: 23 czerwca (niedziela) w godz. 10.00-12.00 oraz 24 czerwca (poniedziałek) w godz. 16.30-18.30

Źródło: Organizator