Cyfrowy Dzień Dziecka w Technoparku

10:00

Kiedy

26.05 - 26.05.2018
godz.: 10:00

Bilety

Bilet: Rejestracja oraz wstęp wolny

Gdzie

Technopark Pomerania
ul. Cyfrowa 6,
Szczecin

Kategorie


Cyfrowy Dzień Dziecka w Technoparku

Warsztaty z programowania i robotyki, okulary wirtualnej rzeczywistości, minidrony oraz gry i zabawy ruchowe dla najmłodszych – takie m.in. atrakcje z okazji Dnia Dziecka przygotował Technopark Pomerania we współpracy z partnerami.

W warsztatach z zakresu programowania i robotyki uczestniczyć może każdy, nie trzeba mieć doświadczenia ani wiedzy. Zajęcia pozwalają wykorzystywać technologie w sposób twórczy, pobudzają kreatywność i rozwijają umiejętność analitycznego i logicznego myślenia. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-13 lat i odbywać się będą pod opieką ekspertów oraz pasjonatów robotyki i elektroniki posiadających doświadczenie pedagogiczne.

Tego dnia w Technoparku odbędzie się także turniej gier matematycznych. Zawodnicy rywalizować będą w matematycznej grze planszowej, rozwiązując zabawne i motywujące do nauki zadania, które pomogą im utrwalić materiał poznany w szkole.

Ponadto dzieci w każdym wieku będą mogły zapoznać się z podstawowymi zasadami pilotażu minidronów oraz wyruszyć w niezapomniane podróże dzięki okularom wirtualnej rzeczywistości: młodzi odkrywcy wybiorą się na orbitę okołoziemską, odwiedzą rafy koralowe i zajrzą do wnętrza ludzkiego ciała.

Wiele gier i zabaw ruchowych przygotuje również mieszczące się w Technoparku Przedszkole Strefa Malucha, które poprowadzi zajęcia dla najmłodszych. W programie przewidziano m.in. pokonywanie toru przeszkód, gry sensoryczne czy twórcze zabawy z wykorzystaniem balonów.

Zajęcia i zabawy zorganizowane w ramach Cyfrowego Dnia dziecka odbywać się będą w budynkach F2 i F3 Technoparku Pomerania. W wydarzeniu udział mogą brać całe rodziny.

Udział w warsztatach oraz turnieju gier matematycznych wymaga rejestracji (rejestracja ruszy w środę 23 maja o godz. 12.00). Na pozostałe atrakcje – wstęp wolny.

Szczegółowy program: http://www.dziendziecka.technopark-pomerania.pl/

Źródło: Organizator