Cyfrowy Dzień Dziecka – Robotyka Lego Wedo 2.0

10:00

Kiedy

01.06 - 01.06.2019
godz.: 10:00

Bilety

Bilet: 45 zł.

Gdzie

Technopark Pomerania
ul. Cyfrowa 6,
Szczecin

Kategorie


Cyfrowy Dzień Dziecka - Robotyka Lego Wedo 2.0

Tradycyjnie w Dzień Dziecka Technopark Pomerania zaprasza najmłodszych na zajęcia z programowania! W tym roku postawiono na robotykę z Lego WeDo 2.0!

Zajęcia dla dzieci w wieku 5-9 lat
Trzy grupy po 1,5 godziny:
I grupa – godzina: 10.00-11.30
II grupa – godzina: 11:40-13.10
III grupa – godzina: 13.20-14.50
Technopark Pomerania (Sala 007, Budynek F3, Parter), Ul. Cyfrowa 6, Szczecin
Cena biletu dla 1 dziecka: 45 zł (Bilet na zajęcia w jednej grupie)

Zajęcia z Lego WeDo 2.0 wprowadzą dzieci w świat robotyki i programowania. Są one szansą na naukę nowych umiejętności, poznanie podstawowych pojęć związanych m.in. z automatyką, informatyką oraz pozwalają na kształtowanie twórczego myślenia.

Edukacyjne warsztaty dostosowane są do młodego wieku kursantów, którzy pierwszy raz mają kontakt robotyką. Każde zajęcia składają się z 3 części: wstęp do zagadnień, konstruowanie z pomocą instrukcji i programowanie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Kolorowe klocki sterowane aplikacją w tablecie na pewno zaciekawią wszystkich uczestników.

Tym razem przed naukowymi duetami stoi prawdziwe wyzwanie. Wspólnie poznamy budowę wyścigówek, dowiemy się na co zwrócić szczególną uwagę, a następnie ożywimy nasze roboty przy pomocy łatwego programu wykorzystującego język obrazkowy. Jak zmieniały się samochody wyścigowe na przestrzeni wieków? Jakie czynniki wpływają na prędkość wyścigówki? Czym jest przekładnia i dlaczego jest taka ważna? Wspólnie znajdziemy odpowiedź na wszystkie pytania.

Źródło: Organizator

Wczytuję mapę...