Cyfrowy Dzień Dziecka – Robotyka Lego WeDo 2.0

10:00

Kiedy

01.06 - 01.06.2019
godz.: 10:00

Bilety

Bilet: 45 zł.

Gdzie

Technopark Pomerania
ul. Cyfrowa 6,
Szczecin

Kategorie


Cyfrowy Dzień Dziecka - Robotyka Lego WeDo 2.0

Warsztaty programowania i robotyki z klockami LEGO WeDo oraz zwiedzanie wystawy poświęconej historii rozwoju komputerów osobistych to atrakcje, jakie dla najmłodszych szczecinian przygotował Technopark Pomerania z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenia odbędą się 1 czerwca (sobota).

Zajęcia z zestawami LEGO WeDo 2.0 wprowadzą dzieci w świat robotyki i programowania, pozwolą im rozwinąć umiejętności z zakresu informatyki, automatyki i inżynierii. Ich uczestnicy pod okiem wykwalifikowanych instruktorów zbudują własne wyścigówki z klocków LEGO i poznają podstawy programowania, które pozwolą im sterować pojazdami za pomocą aplikacji w tablecie.

Tego typu zajęcia uczą dzieci, jak wykorzystywać technologie w sposób twórczy, pobudzają ich kreatywność i rozwijają umiejętność analitycznego i logicznego myślenia. To nauka poprzez zabawę i świetny sposób na wprowadzanie dzieci do świata technologii cyfrowych – mówi Jakub Gibowski z Technoparku Pomerania.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-9 lat. Ich program dostosowany jest do młodego wieku uczestników, którzy pierwszy raz mają kontakt z robotyką i programowaniem.

Zajęcia odbywać się będą dla trzech grup w godz.: 10.00-11.30, 11.40-13.10 i 13.20-14.50- Technopark Pomerania (Sala 007, Budynek F3, Parter), Ul. Cyfrowa 6, Szczecin.

Cena biletu dla 1 dziecka: 45 zł (Bilet na zajęcia w jednej grupie)

Ponadto dzieci będą mogły obejrzeć wystawę „Cyfrozaury. Komputery z poprzedniej epoki” przygotowaną przez Technopark Pomerania we współpracy z Muzeum Techniki i Komunikacji. Prezentuje ona cyfrowe eksponaty, których czasy świetności przypadają na złotą erę komputerów osobistych. Znalazły się wśród nich m.in. pierwszy notebook, który poleciał w kosmos i jeden z pierwszych przenośnych komputerów AT z zegarem 10 MHz, a także komputery ze znakowym systemem operacyjnym DOS oraz archaiczne dyski, karty sieciowe i modemy pozwalające prześledzić historię miniaturyzacji komputerów.

Dzieci będą mogły zobaczyć, jak kiedyś wyglądały komputery, uruchomić wczesne wersje edytorów tekstu czy spróbować swoich sił w kultowej grze „Prince od Persia” i trójwymiarowym tetrisie „Blockout” – dodaje Jakub Gibowski

Zwiedzanie wystawy jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Oprowadzanie z przewodnikiem odbędzie się w trzech turach w godz.: 11.00, 12.00 i 13.00. Eskpozycja znajduje się w holu budynku F3 Technoparku Pomerania.

Źródło: Organizator