Curcuma – pożegnanie Marówy

21:00

Kiedy

23.02 - 23.02.2018
godz.: 21:00

Bilety

Bilet: 15 zł

Gdzie

Free Blues Club
aleja Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin

Free Blues Club zaprasza na pożegnalny koncert Marówy – basisty zespołu Curcumy. Gra tego wspaniałego muzyka była jedyną z najmocniejszych punktów zespołu.
Na koncercie zostaną zagrane stare i najnowsze utwory kapeli.

Curcuma teraźniejszy kształt przybrała we wrześniu 2011, po tym jak do składu dołączył wokalista Szurbo. W kwietniu 2012 nagrała płytę EP pt. „Nikt”. Poza licznymi koncertami w 2013 roku udało się zagrać na Przystanku Woodstock, a w październiku tego roku ukazała się płyta EP Gwóźdź”. Tytułowy „Gwóźdź” doczekał się klipu. W tym czasie nagrania Curcumy zaczęły coraz częściej gościć w stacjach radiowych w Polsce
i radiach polonijnych. Zresztą nie tylko, w kwietniu 2013 zespół zagrał na Gali Dziennikarskiej w TVP Szczecin. Przełom 2013/2014 to głównie koncerty w wykonaniu bandu. Opracowany materiał pozwalał już na pełne wykony sceniczne. W lipcu 2014 do jednego z nowych singli „Było” zespół nagrał teledysk przy wsparciu fanów (Wspieram.to). W 2015 roku Curcuma odpuściła zabiegi medialne i skupiła się na tworzeniu nowego materiału.

Najświeższym krążkiem Curcumy jest płyta „Służby porządkowe”, wydana w czerwcu 2016 roku. Do tytułowego numeru został nakręcony teledysk wyreżyserowany przez Michała Jagiełło. Podczas tworzenia płyty, z zespołem współpracował gitarzysta i lider grupy Time to Express – Pudel (Bartek Kulesza), a swój ślad podczas nagrań akustycznego „Nie o nas” odcisnął Mariol z zespołu Cisza Jak Ta.

Jesienią 2016 roku zespół zakończył współpracę z Piotrem Buszem (Beniem), który grał na perkusji od początku istnienia grupy. Przez parę miesięcy Curcumę wspomagał w charakterze bębniarza Kacu (udzielający się na perkusji min. w grupie Antiplan) a od stycznia pełnoprawnym, nowym perkusistą został Hubert Gicewicz (wcześniej m.in.
w Proyekt A.R.H).

Rok 2017 Curcuma rozpoczęła styczniowym koncertem akustycznym, w ramach festiwalu Akustyczeń oraz występem na finale szczecińskiej WOŚP, podczas światełka do nieba.

W listopadzie 2017 odbyła się sesja nagraniowa w poznańskim studiu Perlazza pod okkiem Przemka „Perły” Wejmanna, gdzie został zarejestrowany nowy materiał który znajdzie się na kolejnej płycie zespołu. Piosenka „Ziemia Niczyja” dostała się na listę Antyradia pod koniec 2017 roku.

Źródło: Organizator