Covent Garden Soloists w Szczecinie

19:00

Kiedy

31.07 - 31.07.2020
godz.: 19:00

Gdzie

Kościół pw. św. Jana Ewangelisty
ul. św Ducha 9
Szczecin

Kategorie


Covent Garden Soloists w Szczecinie

W ostatni dzień lipca szykuje się zjawiskowe spotkanie z wybitnymi osobowościami artystycznymi Royal Opera House w Londynie. Podczas koncertu wieńczącego VI Baltic Neopolis Festival poznamy dzięki nim tajemnice cudownej, nieprzewidywalnej muzyki baroku.

Swoim zachwytem dla muzyki stile nuovom (jak nazywany był nowy trend kompozycyjny) i ukrytym w niej pięknem dzielić się będą londyńscy wirtuozi wspierani przez liderów Baltic Neopolis Orchestra.

W barokowej muzyce jedna rzecz była absolutnie nietolerowana. Nuda. Nie wolno było grać tak, żeby słuchacz się nudził, trzeba było grać tak, żeby był zafascynowany. Fascynację gwarantują wykonawcy i repertuar – muzyczną perłę odkrywać będą słuchacze zgromadzeni w Kościele pw. Jana Ewangelisty w Szczecinie.  Różnorodnością i kolorytem barokowych dzieł  delektować będzie się można także za pośrednictwem Internetu. Wśród barokowych smaczków znajdą się m.in. Aria na strunie G Jana Sebastiana Bacha, jedna z najczęściej wykonywanych i najbardziej popularnych jego dzieł, przyjemny i idylliczny, lecz kryjący wiele niespodzianek Kanon D-dur Pachelbela. Zabrzmi także Passacaglia inspirowana wielkim dziełem Georga Friedricha Händla, który z kolei był pod wielkim wpływem Arcangelo Corellego, którego urzekające Concerto Grosso usłyszymy podczas koncertu.

Wielkie nazwiska, prawdziwe hity barokowej klasyki, mistrzowskie wykonania.

Covent Garden Soloists
Vasko Vassilev – skrzypce
Andriy Viytovych – altówka
Christopher David Vanderspar – wiolonczela
Tony Hougham – kontrabas
oraz  liderzy baltic Neopolis Orchestra

Program:

  1. J. Pachelbel – Kanon D-dur
  2. J. S. Bach – Aria na strunie G
  3. A. Vivaldi Podwójny Koncert skrzypcowy a-moll, R. 522
  4. J. Halvorsen – Passacaglia op. 20 nr 2
  5. A. Corelli – Concerto Grosso C-dur op. 6 nr 10
  6. G. Ph. Telemann – Koncert G-dur na altówkę i orkiestrę smyczkową

Źródło: Organizator