Closterkeller: Violet & Viridian Tour 2018

20:00

Kiedy

20.04 - 20.04.2018
godz.: 20:00

Bilety

Bilet: od 35 zł
Kup bilet

Gdzie

Teatr Variete Muza
Morska 9
Koszalin

Closterkeller: Violet & Viridian Tour 2018

Closterkeller: Violet & Viridian Tour 2018

Organizatorzy zapraszają na koncerty w ramach wiosennej trasy koncertowej zespołu Closterkeller pt.„ Violet & Viridian Tour 2018″, które będą się odbywały pod znakiem obchodów 25-lecia płyty „VIOLET” i najnowszego wydawnictwa zespołu pt. „Viridian”. Fani Closterkeller będą mogli usłyszeć na żywo utwory z tych dwóch płyt, oraz znane utwory z albumu NERO z 2003 roku, który to w tym roku również ma swój okrągły jubileusz 15-lecia.

Closterkeller to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. „klimatycznego” rocka, okrzyknięty mianem kultowej formacji na polskiej scenie muzycznej, którego liderką jest Anja Orthodox – jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem i charyzmą.

Muzyka grupy jest bardzo zróżnicowana – od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem, aż do nieco „zakręconego” pop-rocka, a mocne akcenty stanowią monumentalne gotyckie kompozycje.

Po sześciu latach od ostatniego krążka „Bordeaux”, zespół wydał kolejny, dziesiąty album studyjny, którego wydawcą jest Universal Music Polska. Materiał został zarejestrowany w studio „Kultowe” Adama Toczko, który jest jednocześnie jego producentem muzycznym.

Oficjalna premiera albumu „Viridian” odbyła się 22 września 2017. Płyta została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez fanów jak i media muzyczne. Album po premierze uplasował się na 7 pozycji listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce, dodatkowo jako najwyżej notowana nowość na liście OLiS.

Płyta została nominowana do nagrody Antyradia w kategorii album roku 2017, Anja Orthodox w kategorii wokalistka roku, a utwór „Kolorowa Magdalena” nominowano w kategorii przebój roku. 

 
Źródło: Organizator

Kup bilet