Chór Alexandrowa

19:00

Kiedy

13.12 - 13.12.2018
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 50 zł
Kup bilet

Gdzie

Netto Arena
Szafera Wł. 3/5/7
Szczecin

Chór Alexandrowa

Chór Armii Radzieckiej im. A. Aleksandrowa jest jedną z najbardziej znanych grup artystycznych pochodzących z krajów byłego ZSRR.

Jego nazwa związana jest z założycielem i pierwszym dyrektorem chóru, Aleksandrem Aleksandrowem. Pierwszy występ chóru miał miejsce 12 października 1928 roku, w skład grupy wchodziło wtedy tylko 12 artystów. Dopiero kilka lat później, w połowie lat 30., grupa znacznie się rozrosła i stała się dużym męskim chórem z orkiestrą i grupą taneczną.

W 1937 roku chór po raz pierwszy wyjechał za granicę, aby reprezentować sztukę sowiecką na Wystawie Światowej w Paryżu. Jego występy we Francji spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem-chór odniósł ogromny sukces, zdobywając Grand Prix wystawy.

Podczas II wojny światowej chór dał ponad 1500 występów na froncie i na tyłach wojsk.

Artyści występowali w koszarach, zagrzewając żołnierzy idących do ataku. Do roku 1989 chór odwiedził ponad 40 krajów w Europie, Azji, Afryce oraz Ameryce.

Ich występy zawsze spotykały się z żywym zainteresowaniem i uwagą ze względu na wielość wpływów kulturowych. Artykuły prasowe, ukazujące się zagranicą po występach, podkreślały wielkie sukcesy odnoszone przez zespół. Po kanadyjskim tournée w 1987 roku montrealska gazeta „La Pressse” napisała: „Chór Aleksandrowa jest bezspornie jednym z najlepszych chórów tego rodzaju na świecie. Ich koncert to fajerwerk wykonawczej maesterii”.

Całościowo zespół składa się z około 150 osób: sekcji chóru męskiego, mieszanej grupy tanecznej oraz orkiestry. Wielu spośród tych żołnierzy artystów ma specjalistyczne wykształcenie muzyczne i choreograficzne. Obecnie chórem kieruje główny dyrygent Gienadij Sacieniuk. Zespół uznawany jest za jeden z najlepszych wojskowych chórów męskich na świecie. W repertuarze znajduje się ponad 2 tysiące utworów: od piosenek żołnierskich przez pieśni narodowe, pieśni ludowe, przez muzykę sakralną po utwory kompozytorów rosyjskich i światowych, a także arcydzieła światowej muzyki popowej.

Koncerty wielkiego Chóru Aleksandrowa w Polsce, które odbędą się już w grudniu zobaczą widzowie tylko 7 miast! Niestety, artyści nie mogą wystąpić wszędzie tam, gdzie chcieliby widzowie… Jak każda wielka gwiazda światowych scen Chór Aleksandrowa kalendarz występów ma rozplanowany na 3 lata. Genialny Chór kontynuuje swoją ponad dziewięćdziesięcioletnią tradycję koncertując w rokrocznie w wielu państwach – dotychczas odwiedzili ich aż 80.

W tym roku zespół zaskoczy Polskich widzów nowym repertuarem w którym znajdą się także utwory wykonane w języku polskim. Muzyczne przeboje chóru i orkiestry uzupełnią perfekcyjne popisy baletu, stanowiącego integralną część zespołu. Wspaniałe głosy solistów, z których każdy mógłby być ozdobą najlepszych scen operowych świata, oraz śpiew wykonywany przez ponad 200 osobowy skład Chóru Aleksandrowa, rozgrzeje emocje w polskich widzach.  To będzie wyjątkowe i niezapomniane widowisko! Po tragicznej katastrofie lotniczej, w której zginęła przed kilku laty część zespołu, narodowa i artystyczna i wizytówka Rosji odrodziła się jak Feniks z popiołów, jeszcze doskonalsza i wspanialsza! Zapraszamy od 7 grudnia na 7 koncertów: Bydgoszcz 7.XII, Wrocław 8.XII, Łódź 9.XII, Olsztyn 10.XII, Poznań 11.XII, Koszalin 12.XII i Szczecin 13.XII

Bilety dostępne są w sieciach salonów Empik oraz w kasach internetowych: www.kupbilecik.pl, www.ebilet.pl, www.biletin.pl, www.biletyna.pl, www.eventim.pl

Źródło: Organizator

Kup bilet