Chór Akademii Morskiej w Szczecinie & Mikromusic

19:00

Kiedy

24.09 - 24.09.2018
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: 55-75 zł
Kup bilet

Gdzie

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
Małopolska 48
Szczecin

Przed publicznością 5. edycja projektu „Wspólne Brzmienia” autorstwa Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie. Z okazji obchodów 15-lecia swojej działalności, chór zaprosił do współpracy nieszablonowy, charyzmatyczny zespół – Mikromusic. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Zespół z pewnością zawdzięcza swoją popularność chwytliwym, pełnym wrażliwości tekstom autorstwa utalentowanej, obdarzonej enigmatycznym głosem wokalistki Natalii Grosiak. Utwory takie jak „Tak mi się nie chce” czy „Takiego chłopaka” przez długi czas utrzymywały się na Liście Przebojów Trójki, a Mikromusic był dwukrotnie nominowany do Fryderyków w kategorii Album Roku Alternatywa. Ich ostatnia płyta, „Tak mi się nie chce”, została w pełni sfinansowana przez akcję crowdfundingową, co świadczy o rzeszy oddanych fanów jaką zjednał sobie zespół przez lata swojej działalności.

Na scenie, na zaproszenie chóru, wystąpi również dwóch innych wybitnych artystów – Andrzej Smolik oraz Skubas. Smolik to kompozytor, multiinstrumentalista oraz jeden z najbardziej uznanych producentów muzycznych w Polsce, który oprócz produkcji utworów i albumów dla innych wykonawców (takich jak np.: K. Nosowska, R. Gawliński, K. Krawczyk czy Maria Peszek), wydaje swoje własne autorskie / producenckie płyty. Muzyka tego artysty to połączenie subtelnej elektroniki z bardzo przestrzennymi brzmieniami i oryginalnie zaaranżowanymi melodiami, które idealnie wpasują się w akustyczno-nostalgiczną, a zarazem grunge’ową twórczość Skubasa. Całość dopełnią wyjątkowe interaktywne wizualizacje oraz specjalnie stworzone na potrzeby wydarzenia, instrumentalno-chóralne aranżacje, które scalą ze sobą pozornie odmienne gatunki i style muzyczne. Zanosi się zatem na barwne i niepowtarzalne widowisko.

Chórzyści pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch już nie raz udowodnili, że potrafią łamać stereotypy dotyczące muzyki chóralnej, co potwierdził sukces ubiegłych edycji „Wspólnych brzmień”. Zespół już od kilku lat prezentuje szczecińskiej publiczności zaskakujące i zróżnicowane widowiska z udziałem zarówno polskich, jak i światowych artystów. Dotychczas chór wystąpił u boku m.in.: Kuby Badacha, Kayah, zespołu Kroke, kabaretu Grupa MoCarta, Ireneusza Krosnego czy też chórów z Ameryki Łacińskiej.

Źródło: Organizator

Kup bilet