Chodź na spacer! | Szczecińskie adresy z książek

12:00
Chodź na spacer
Fot. Materiały promocyjne organizatora

Kiedy

13.10 - 13.10.2019
godz.: 12:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Biurowiec Lastadia Office Szczecin
ul. Zbożowa 4
Szczecin

Kategorie


Chodź na spacer! | Szczecińskie adresy z książek

Fot. Materiały promocyjne organizatora

Co łączy Filipa Springera, Ingę Iwasiów i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego? Oprócz miłości do słowa pisanego – szczecińskie adresy zapisane w ich książkach!

Wyjątkowy spacer śladem szczecińskich adresów z książek! Będziemy mogli odnaleźć te zlokalizowane w Śródmieściu i poza nim, i przypomnieć sobie historie, które się w nich wydarzyły.

Naszym przewodnikiem będzie Gabriel Augustyn. Rocznik ’86. Rozpoczął swoją przygodę z literaturą od ślepej, nieodwzajemnionej miłości do Stephena Kinga. Aktualnie wielbiciel Cormaca McCarthy’ego, Thomasa Pynchona, Witolda Gombrowicza i Yukio Mishimy. Związany z rynkiem księgarskim od przeszło 10 lat. Kierownik Między wierszami kawiarnia – księgarnia przy Jasnych Błoniach w Szczecinie, gdzie prowadzi spotkania autorskie i prelekcje poświęcone literaturze. Prywatnie zafascynowany poetyką gier wideo, o których wspólnie z bratem prowadzi bloga lizaniesciany.pl.

Spotykamy się 13 października (niedziela). Start o godz. 12.00 przy ul. Zbożowej 4 pod Biurowiec Lastadia Office Szczecin. Spacer zakończymy ciepłą herbatą/kawą w Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki.

Spacer odbędzie się w ramach cyklu „Spacerownik” – serii miejskich spacerów realizowanych przez profesjonalistów i amatorów, dzięki którym można poznać swoją najbliższą okolicę od zupełnie innej strony.

Źródło: Organizator