Chodź na spacer! Śródmieście od początku

12:00

Kiedy

29.02 - 29.02.2020
godz.: 12:00

Bilety

Bilet: Udział bezpłatny

Gdzie

Śródmiejski Punkt Sąsiedzki przy ul. bł. Królowej Jadwigi 43
róg z ul. Boh. Getta Warszawskiego
Szczecin

Kategorie


Chodź na spacer! Śródmieście od początku

Śródmieście jakie jest każdy widzi. Wysokie kamienice, małe zakłady rzemieślnicze i ogromne granitowe płyty chodnikowe. A gdybyśmy zajrzeli głębiej? Gdzie w mieście szukać pamiątek po rewolucji przemysłowej z XIX wieku? Kiedy zaczęło się Śródmieście, jakie znamy? Czego dowiemy się, czytając miejską zieleń? Co łączy Manhattan, Berlin, Łódź, Wrocław i Szczecin?

Zapraszamy na spacer śladem symboli Śródmieścia! Prowadzi Przemek Głowa Blog – szczeciński przewodnik, bookinista, miłośnik miast wszystkich, ale ze szczególnym miejscem w sercu dla Szczecina. Zapraszamy na miejskie „śledztwo”, w którym cofniemy się do narodzin Śródmieścia!

Startujemy w Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki przy ul. bł. Królowej Jadwigi 43 (róg z ul. Boh. Getta Warszawskiego) w sobotę, 29 lutego, o godz. 12.00. Udział jest bezpłatny!

„Spacerownik”, czyli cykl miejskich spacerów, jest realizowany w ramach projektu „Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki. Miejsce aktywności i wsparcia wspólnot lokalnych obszaru rewitalizacji”, koordynowanego przez Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI i współfinansowanego przez Miasto Szczecin (Szczecin Floating Garden) w związku z projektem pn. „Rewitalizacji obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego w Szczecinie” (Rewitalizacja Alei Wojska Polskiego w Szczecinie).

Źródło: Materiały promocyjne organizatora