Choć na spacer!

11:00
spacer po szczecinie
Fot. Materiały promocyjne organizatora

Kiedy

01.08 - 01.08.2019
godz.: 11:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Galeria od ulicy
ul. Jagiellońskiej 91
Szczecin

Kategorie


Choć na spacer!

Fot. Materiały promocyjne organizatora

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza na kolejny spacer po Śródmieściu, podczas którego będzie można na nowo odkryć tą część miasta.

Spacer poprowadzi Monika Szymanik – jak sama o sobie pisze „niereformowalny miłośnik starego Szczecina”. Od dłuższego czasu przemierza miasto wzdłuż i wszerz, i uwiecznia na zdjęciach szczecińskie kamienice. Fotografuje aparatem telefonu komórkowego i publikuje w mediach społecznościowych jako @kamienica_w_lesie.  Dzięki jej fotografiom te czasem zapierające dech w piersiach, a czasem zapomniane przez renowacje budowle, możemy zobaczyć „z bliska”, przystanąć obok nich i spojrzeć od nowa.

Spacer towarzyszyć będzie otwarciu wystawy „Kamienica w lesie” w GALERII [od] ULICY, czyli odremontowanej witrynie sklepu przy ul. Jagiellońskiej 91. Na wystawie znajdą się wybrane zdjęcia ze zbiorów Moniki Szymanik. Miejsca z prezentowanych zdjęć wytyczą szlak niedzielnego spaceru. Spacer potrwa ok. 1,5 godziny i zakończy się w ŚRODKU Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim (ul. bł. Królowej Jadwigi 44b).

Źródło: Organizator