Charytatywny spacer dla #17milionów

10:00

Kiedy

03.10 - 03.10.2020
godz.: 10:00

Bilety

Bilet: 10 PLN lub więcej

Gdzie

Fontanna
Plac Tobrucki
Szczecin

Charytatywny spacer dla #17milionów

Charytatywny spacer dla #17milionów jest częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej #17milionów organizowanej przez Fundację Kolorowy Świat.
To już ostatnia szansa zapisać się na to niecodzienne wydarzenie.

Mistrzyni opowieści, Małgorzata Bartyska, opowie o najbardziej kultowych miejscach w Szczecinie. Ten wyjątkowy spacer śladami historii miasta dedykowany jest dzieciom cierpiącym na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Cały dochód pochodzący z charytatywnego spaceru zostanie przeznaczony na rehabilitację dzieci z MPD, bez której nie mają szans na samodzielność.

Spacer dla #17milionów jest częścią realizowanej przez cały październik Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej #17milionów, którą Fundacja Kolorowy Świat chce już po raz szósty zwrócić uwagę Polaków na codzienne problemy osób dotkniętych MPD. Kampania potrwa cały październik, a w jej ramach zaplanowano liczne wydarzenia towarzyszące.

Aby zapisać się na spacer dla #17milionów z Małgorzatą Bartyską należy wysłać mail na gosiagem@gmail.com  podając swoje imię i nazwisko, wpłacić 10 zł lub więcej na www.siepomaga.pl/spacerdla17milionow i pobrać potwierdzenie wpłaty z bankowości elektronicznej. Będzie ono biletem wstępu na spacer. Uczestnicy spaceru spotykają się w sobotę 3 października o godz. 10.00 na Placu Tobruckim przy fontannie, skąd rozpocznie się ta magiczna wycieczka.

6 października obchodzony jest Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego (MPD), przypominający, że wśród nas żyją osoby, które potrzebują nie tylko wielu godzin specjalistycznej terapii ruchowej, logopedycznej, ale przede wszystkim szacunku, zrozumienia i życzliwości. MPD jest jedną z najczęstszych przyczyn niepełnosprawności, spowodowaną trwałym uszkodzeniem mózgu. Na całym świecie ponad 17 milionów osób cierpi na MPD, zmagając się ze słabą koordynacją ruchową, bólem, zaburzeniami wzroku, mowy, połykania… Często nie mają dostępu do specjalistycznej opieki, a także spotykają się z wrogością i wyśmianiem.

Nie bądź obojętny wobec 17 milionów, reaguj, pomagaj i dowiedz się więcej o mózgowym porażeniu dziecięcym na stronie Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej #17milionów https://17milionow.pl  , organizowanej przez Fundację Kolorowy Świat.

 

Źródło: Organizator