Cement 3 “Opera ko(s)miczna” i „Piper”

00:00

Kiedy

27.08 - 27.08.2020
godz.: 00:00

Gdzie

Pub EXP
Mariacka 26
Szczecin

Cement 3 “Opera ko(s)miczna” i "Piper"

Spotkanie promujące 3 numer zina „Cemęt”. Tematem tegorocznego wydania jest “Opera ko(s)miczna”. Odbędzie się również premiera komiksu “Piper” i spotkanie z jego rysownikiem – Wojtkiem “WU” Zielińskim. Wydarzenie organizowane jest w wigilię Dnia Publicznego Czytania Komiksów.

Oprócz możliwości (nieodpłatnego!) zdobycia własnego numeru “Cemętu” podczas wydarzenia będzie można spotkać niektórych autorów antologii, porozmawiać z nimi i zdobyć rysografy.

Dodatkową atrakcją będą warsztaty komiksowe, które poprowadzi Wojciech “WU” Zieliński.

Podczas warsztatów będą do wykonania krótkie zadania, które pozwolą rozwinąć kreatywność i umiejętności rysunkowe; dodatkowo – dla chętnych – będzie możliwość, rozmowy z rysownikiem, dlatego nie krępuj się i przynieś swoje prace.

Program

16.30 – warsztaty komiksowe dla dorosłych i młodzieży 16+ (chęć udziału prosimy zgłaszać mailem na adres stowarzyszeniepopart@gmail.com)

18.00 – spotkanie z Wojtkiem “WU” Zielińskim, współautorem komiksu “Piper” i promocja “Cemętu 3”

Wojtek “WU” Zieliński – jak kapitan planeta, trochę filozof, trochę konserwator zabytków, rysownik i społecznik; członek ZPAP; wspólnie z żoną współtworzy galerię Czorno Izba. Współpracował z takimi scenarzysta mi jak Elżbieta Łapczyńska, Paweł Kicman, Michał Olech, Andrzej Włudecki, Kuba Ryszkiewicz i Kamil Drążkiewicz. Wraz z żoną tworzy duet artystyczny XYZ. Miłośnik tego, co zamiecione pod dywan.

Źródło: Organizator