Carl Verheyen Band

21:00

Kiedy

03.11 - 03.11.2017
godz.: 21:00

Bilety

Bilet: 75 zł / 85 zł
Kup bilet

Gdzie

Free Blues Club
aleja Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin

Carl Verheyen Band

Koncert z okazji 25-lecia działalności klubu Free Blues Club.

Carl Verheyen, nazwany jednym z 10 najlepszych gitarzystów świata przez Guitar Magazine oraz jednym ze 100 najlepszych gitarzystów wszechczasów przez magazyn Classic Rock, znany także z występów w legendarnym zespole Supertramp, przybędzie ze swoim trio Carl Verheyen Band do Europy tej jesieni, by promować swój nowy album „Essential Blues.”

Carl Verheyen jest prawdopodobnie najbardziej znany jako gitarzysta Supertramp, lecz grywał także, między innymi, z  Richardem Elliottem and Joe Jacksonem.

Jako aktywny muzyk studyjny, Verheyen nagrywał także muzykę do programów telewizyjnych i reklam. Jego pierwszy album, który nagrał jako lider zespołu, trafnie nazwany No Borders – Bez Granic, ukazał jego umiejętność odnajdywania się w wielu stylistykach od jazz fusion po rock i country i gościnnie wystąpił na nim legendarny gitarzysta Allan Holdsworth.

 Verheyen w ciagu wielu lat swojej kariery zbadał wiele stylistyk muzycznych. Jego albumy wydane w XXI wieku to, między innymi: Solo Guitar Improvisations (2001), Six (2003), Rumor Mill (2005), Take One Step (2006), and Trading 8s (2009). ~ Paul Kohler & Dave Lynch, Rovi

Trasa Carl Verheyen Band będzie rzadką okazją by na ich koncertach doświadczyć muzycznych uniesień w obcowaniu z mieszanką potężnej dawki bluesa, rocka, jazzu, a nawet country, w tak doskonałym wykonaniu w kameralnych salach. Nominowany do Grammy Verheyen wspomagany jest przez uznanego basistę Dave’a Marottę, który grywał między innymi z takimi wykonawcami jak:  Phil Collins, Neil Diamond, Bruce Hornsby, Gino Vanelli, Manhattan Transfer, Kenny Loggins i wielu innych. Marotta grał także na basie w wieku znanych filmach i programach telewizyjnych – od amerykańskiej edycji Idola po CSI. Na Perkusji brytyjski Darby Todd oraz Marco Corcione – klawisze.

Przed koncertem Carla rozgrzewać nas będzie rewelacyjna folkowo-bluesowa Bettina Schelker  z  Szwajcarii.

Ponad 40 lat pracy Verheyena – solowej i studyjnej z zespołem ,doprowadziło do sytuacji, że każdy kto ma dostęp do muzyki, filmów czy telewizji nie jest w stanie nie usłyszeć go niemal codziennie. Jako rozchwytywany gitarzysta studyjny, Verheyen nagrywał muzykę do najpopularniejszych seriali (między innymi: Seinfeld, Frazier, Zdrówko, Hapy Days, Prawnicy z Miasta Aniołów, Świat wg Bundych) i filmów (Star Trek, Podejrzani, Ratatouille, Negocjator i setki innych). Oprócz tego, że grał z zespołem Supertramp, współpracował także z muzycznymi gigantami, jak:  BB King, Joe Bonamassa, Cher, Brad Paisley, Christina Aguilera, The Bee Gees i setkami innych.

Verheyen udzielał indywidualnych lekcji gry na gitarze Johnowy Foherty, członkom Maroon 5 oraz System of a Down i grał dla publiczności liczącej ponad 67 milionów podczas rozdania Oscarów. Wraz z Supertramp, przez ostatnie 30 lat, grywał w salach na 20000 osób. Wydał 14 solowych płyt, poświęcając się na przemian muzyce zespołowej oraz solowej, takim jak „Alone” z 2015 roku – akustycznemu albumowi z improwizacjami. Jego najnowszy album “Essential Blues” – zostanie wydany jesienią tego roku.

W Free Blues Clubie wystąpią w składzie:

Carl Verheyen – gitara, śpiew
Dave Marotta – bas, śpiew
Darby Todd – perkusja
Marco Corcione – instrumenty klawiszowe

Wydarzenie pod patronatem portalu Infoludek.pl

Źródło: Free Blues Club

Kup bilet