Cafe Jazz Quartet- Letnie Koncerty Plenerowe

16:00

Kiedy

12.07 - 12.07.2020
godz.: 16:00

Bilety

Bilet: 10 PLN

Cafe Jazz Quartet- Letnie Koncerty Plenerowe

Cafe Jazz Quartet w składzie:
Krzysztof Marek (klarnet)
Robert Jarzębski (gitara akustyczna)
Janusz Jędrzejewski (kontrabas)
Ryszard Słowicki (instrumenty perkusyjne)

Cafe Jazz Quartet to zespół wykonujący klasykę swing jazzu (1930-1960) z udziałem skromnego instrumentarium: klarnet, gitara, kontrabas, werbel (szczotki). Stylistyką brzmieniową nawiązuje do zespołów klubowych z epoki swingu. Bezpretensjonalność interpretacji i kameralny skład sprawia, że grupa brzmi klarownie i w sposób przejrzysty. W obecnym składzie zespół działa od roku 2017.

Dorobek artystyczny każdego z muzyków stanowią nagrania płytowe zarówno studyjne, jak
i koncertowe. W kwietniu 2017 r. zespół nagrał i wydał swoją pierwszą płytę. W przygotowaniu jest kolejna płyta z polską muzyką filmową. W programie koncertu znajdą tematy przewodnie z popularnych polskich filmów m.in. „Czterdziestolatek”, „Nie lubię poniedziałku”, „Vabank”, „Kariera Nikodema Dyzmy”.

Z uwagi na fakt, że koncerty odbywają się w plenerze, w przypadku złych warunków atmosferycznych, organizator zastrzega sobie prawo do odwołania koncertów i zwrotu biletów.

Wszystkich słuchaczy obowiązuje wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia oraz przestrzeganie regulaminu wydarzeń plenerowych. Oświadczenie dostępne jest zarówno w wersji elektronicznej (www.zamek.szczecin.pl), jak i papierowej (w punkcie kasowym).

 

Źródło: Organizator