By The Spirits + Vysoké Čelo w ramach cyklu Tego Słucham

20:30

Kiedy

07.01 - 07.01.2017
godz.: 20:30

Bilety

Bilet: 15 zł

Gdzie

Domek Grabarza - Klub Storrady
ul. Storrady 2
Szczecin

By The Spirits + Vysoké Čelo w ramach cyklu Tego Słucham

Cykl Tego Słucham wejdzie w rok 2017 neofolkowo-ambientowym wieczorem. Zagrają By The Spirits i Vysoké Čelo.

By The Spirits

To jednoosobowy projekt Michała K. z  pogranicza dark- i neofolku,  powołany do życia w marcu 2016 roku. W czerwcu ukazało się jego „self-titled” demo. Materiał został wydany także w USA za sprawą wydawnictwa Bezerker Records z Minneapolis.

Muzyka By The Spirits inspirowana jest nocnymi spacerami po tajemniczych dolnośląskich lasach.  Michał K. porusza się w bardzo minimalistycznych formach, opartych o głos i gitarę akustyczną.  Tworzy piosenki pełne mroku i gęstej melancholii, w których niskim, wibrującym głosem opowiada przesiąknięte duchowością historie. Za sprawą Sineater Raecords z końcem listopada 2016 ukazało się drugie wydawnictwo By The Spirits zatytułowane „Branches and Old Bones”.

Na swoim koncie By The Spirits ma także kilka koncertów solowych oraz występy u boku takich klasyków sceny neofolk jak Of the Wand and the Moon oraz Death in June. W Szczecinie zagra po raz pierwszy.

Vysoké Čelo

Pierwszym projektem, który zaprezentuje się tego wieczoru będzie Vysoké Čelo. To pochodzący  z Polic duet, który pod koniec 2016 roku zadebiutował długogrającym materiałem „Liście na Księżycu”. Album wypełniają kompozycje z pogranicza ambientu, lo-fi i folku, a całość spina wizja wzajemnego oddziaływania ziemskiej natury i kosmosu. Vysoké Čelo tworzą ukrywający się za pseudonimami M i J. Występ w Domku Grabarza będzie ich premierowym koncertem.

Wydarzenie dodane przez użytkownika