Bubliczki – Balkan Night Fever vol.2

21:00

Kiedy

10.11 - 10.11.2017
godz.: 21:00

Bilety

Bilet: 20-30zł
Kup bilet

Gdzie

Free Blues Club
aleja Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin

Bubliczki - Balkan Night Fever vol.2

Balkan Night Fever vol.2 czyli 10 urodziny Bubliczków i 7 lat Warsaw Balkan Madness!

Bubliczki i Warsaw Balkan Madness wracają po raz kolejny! Najgłośniejsza bałkańska banda i najniebezpieczniejszy DJ w Polsce ponownie razem przemierzają największe miasta w naszym kraju. Co po nich zostanie? Jak mawiał klasyk – szkło i dym! Dodać należy: kurz, destrukcję, utraconą godność, chrypę, obrzęk rąk, odciski i ogromnego kaca o poranku.

Bubliczki to 7 osobowa grupa hulaszczo – muzyczna z kaszubskim rytmem i zachodniopomorskim zadęciem. Od 10 lat banda Bubliczków miesza bałkańską energię, cygański spontan i żydowską aurę z polską i kaszubską treścią. Grając na największych scenach world music w Polsce, sieją spustoszenie i postrach wśród wszystkich amatorów bałkańskiego groove’u. Mają na koncie długogrający krążek pod sugestywnym tytułem „Opaa!’ wydany w 2010 roku. W tym samym roku, zespół stworzył muzykę do spektaklu Łódzkiego Teatru „Pinokio’, pt „Historia Występnej Wyobraźni’ na podstawie prozy Brunona Schulza. W krótkiej historii zespołu nie zabrakło oskarów i innych zaszczytów. W 2008 roku II miejsce na Mikołajkach Folkowych, w 2009 I miejsce na Nowej Tradycji (Festiwal Polskiego Radia) to najważniejsze dla zespołu wyróżnienia na rodzimej scenie folkowej. We wrześniu 2013 panowie wydali drugi krążek pt. „Trubalkan’ który zdobył III miejsce w konkursie Folkowy Fonogram Roku programu 2 Polskiego Radia. W 2016 świat zadrżał z chwilą pojawienia się nowej turbo płyty pt. TURBOFOLK!

Skład:
Mateusz Czarnowski -syntezator marszczony, gardło główne
Michał Czarnowski- złóbcoki, sztućce, gardło pomocnicze
Marek Kubiszyn – róg pasterski
Krzysztof Kowalczyk – kij, sexysaxo
Fabian Kubiszyn – puzon
Piotr Bruski – prostopadłościan, blachy
Artur Pacak – złóbcoki wielki

Warsaw Balkan Madness to przede wszystkim radość…. radość która płynie prosto z magicznych melodii i rytmów muzyki Europy południowo-wschodniej. Bogate dziedzictwo cygańsko-słowiańskiej kultury półwyspu bałkańskiego zostaje przeniesione w XXI wiek. Szybkie partie trąbek i innych „dęciaków’ skonfrontowane są z klubowymi beatami a przejmujące brzmienia skrzypiec czy akordeonów okraszone głębokim i pulsującym bassem. Tradycja i folk spotyka eklektyczną estetykę świata współczesnej muzyki. To roztańczony świat pełen beztroskiej zabawy, niczym w filmach Kusturicy. Każdy występ to wyjątkowy performance cechujący się wielką żywiołowością oraz spontanicznością. Łączy ze sobą elementy muzyczne jak i wizualne.

Źródło: Organizator

Kup bilet