Brother Hawk

21:00

Kiedy

07.10 - 07.10.2016
godz.: 21:00

Gdzie

Free Blues Club
aleja Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin

Brother Hawk

Rewelacyjna blues-rockowa formacji z Atlanty promuje swój nowy album „Big Medicine”. Ten nietuzinkowy zespół łączy bluesa i rocka tak jak powinno się to robić.

Brother Hawk cieszy się opinią zespołu, który na koncertach potrafi porwać do wspólnej zabawy nawet najbardziej oporną publiczność – efektowne, gitarowe riffy, świetnie brzmiąca sekcja rytmiczna i fantastycznie zgrane wokale.

„Brother Hawk zakłada swoje poranne ubranie, zaprzęga swojego szalonego konia i galopuje w kierunku dużego, różowego domu gdzieś za górami i lasami. Mając tyle koni mechanicznych pod swoją kontrolą czy wynajdowałbyś koło od nowa?
Jak słychać na ich najnowszej EPce – Affairs of Plain Living, kwartet z Atlanty handluje wściekłymi riffami i potężnymi refrenami. Rytmy pulsują, podczas gdy wężowata gitara wiodąca rozwija się i pełznie, najeżona jadowitymi wstawkami, które mógł wyprodukować tylko rozdwojony język.
Ich mieszanka blues rocka na sposób południowy jest zakorzeniona w przyziemnych sztuczkach, które zwykle dostaje się od diabła na rozstaju dróg, lecz ich koncerty porażają elektryzującą żywiołowością, która wystrzeliwuje ich wprost w stratosferę. Na scenie są niczym rakiety napędzane straszliwym paliwem składającym się z potu i ognia piekielnego. Nieocenzurowana, niepodważalna jasność ich celu jest ewidentna, gdy zespół pracuje na najwyższych obrotach. Dźwięk Brother Hawk to zachód słońca w kierunku którego odjeżdża bohater. To rozgrzane do białości światło. To prawdziwa emocja. On żyje.” (Ezra Morris)

Skład:
J.B. Brisendine – gitara, wokal
Nick Johns – instrumenty klawiszowe, wokal
James Fedigan – gitara basowa
JC Bartlebaugh – perkusja
Joe Brisendine Sr. – harmonijka

Źródło: Organizator