Brian Charette – Circuit Bent Organ Trio

21:00

Kiedy

07.04 - 07.04.2018
godz.: 21:00

Bilety

Bilet: 40 zł
Kup bilet

Gdzie

Free Blues Club
aleja Powstańców Wielkopolskich 20
Szczecin

Brian Charette - Circuit Bent Organ Trio

Po latach występów u boku różnych wykonawców Charette odważył się stworzyć coś własnego! Nowa grupa to organowe trio z dodatkiem analogowych syntezatorów, niezwykłego i niepowtarzalnego brzmienia tzw. circuit bending oraz samplingu, który wnosi nową, futurystyczną jakość do muzyki. Grupa trenowała od miesięcy i jest bardzo dumna z wypuszczenia zestawu dwunastu oryginalnych kompozycji nagranych na żywo bez dodatkowych poprawek.

Skład:

Brian Charette – organy/syntezator/elektronika

Ben Monder – gitara

Jordan Young – perkusja/elektronika

Organista i pianista z Nowego Jorku, Brian Charette, stał się czołowym głosem współczesnego jazzu. Charette był nominowany do nagrody Grammy, a także jest artystą sygnowanym przez markę Hammond.

Charette urodził się w Meriden, Connecticut w 1972 roku i został wprowadzony do muzycznego świata przez swoją matkę, Catherine. W wieku lat 17 grał z jazzowymi gwiazdami tj. Lou Donaldsonem i Hustonem Personem. Odkąd ukończył szkołę muzyczną Charette występuje intensywnie w Europie i USA. Brian jest podstawą nowojorskiej sceny muzycznej, pracując praktycznie z każdym, kto potrzebuje organisty.

Brian występował z wieloma znanymi artystami, tj. Joni Mitchell, Chaka Khan, Paul Simon, Cyndi Lauper.

Ben Monder – amerykański gitarzysta jazzowy i kompozytor od ponad 30 lat. Współpracował z wieloma muzykami takimi jak Jack McDuff, Marc Johnson, Lee Konitz, George Garzone, Paul Motian, Guillermo Klein, Maria Schneider i Marshall Crenshaw. Przyczynił się także do powstania ostatniej płyty Davida Bowiego zatytuowanej „Blackstar’.

Jest laureatem nagrody Doris Duke Impact w 2014 i Shifting Foundation w 2013. Ben kontynuuje występy w międzynarodowych trasach zarówno w pojedynkę, z Trio, jak i w duecie z wokalistą Theo Bleckmannem. Oprócz wydawania solowych płyt grał jako muzyk towarzyszący na ponad stu albumach. Krytycy definiują styl solowych projektów Mondera jako trudny do opisania, choć chwalą jego twórczy geniusz.

Jordan Young – perkusista urodzony w Detroit. Wczesnymi inspiracjami muzycznymi Jordana była kolekcja płyt jego matki, która zawierała muzykę klasyczną, jazz i klasyczny rock. Przygodę z perkusją zaczął wieku 10 lat. W późniejszym wieku uczył się pod okiem i uchem Johna Rileya. Aktualnie pracuje jako muzyk towarzyszący, jest także założycielem Jordan Young Group (JYG) Young jest wyrafinowanym perkusistą, od głośnego uderzania w bębny woli subtelną grę przeplataną wieloma stylami i niuansami.

Źródło: Organizator

Kup bilet