Bracia Kulik. Opowieści z planu (spotkanie czwarte)

18:00

Kiedy

26.06 - 26.06.2017
godz.: 18:00

Gdzie

ProMedia
al. Wojska Polskiego 2
Szczecin

Bracia Kulik. Opowieści z planu (spotkanie czwarte)

Wraz z Fundacją Ścieżkami Pomorza zapraszamy do ProMediów (al. Wojska Polskiego 2), na projekcję filmu dokumentalnego z roku 2016 – „Art location” (wersja oryginalna polsko-niemiecka z napisami, reżyseria: Paweł Kulik).

Artyści spoza głównego nurtu, aby żyć z tego, co nazywają sztuką, muszą zbudować własne miejsce pracy artystycznej – Art location. Trzy artystki, bohaterki filmu: Bibianna Chimiak ze Szczecina, Eliza Hołubowska z Gryfina oraz Katja Klemt z Greifswaldu sztukę traktują jako obowiązek, uważając, że mają możliwość pokazania świata od innej strony. Opowiadają o tym, jakie znaczenie ma dla nich sztuka oraz czym są w ich rozumieniu: przemijanie, marzenia, przypadek, macierzyństwo. Film jest próbą ukazania funkcjonowania Art location w przestrzeni polsko-niemieckiego pogranicza. Pokazana jest w nim działalność i ponad dziesięcioletnia współpraca artystów offowych z województwa zachodniopomorskiego i sąsiadującym landem Meklemburgia-Pomorze Przednie.

Po projekcji zapraszamy do dyskusji z twórcami filmu, Pawłem i Michałem Kulikami, którą poprowadzi dr Teresa Joanna Andrzejewska. Wstęp wolny.

/Wydarzenie dodane przez użytkownika/