Bogusław Morka – ‚Najpiękniejsze melodie Świata’

18:00

Kiedy

26.11 - 26.11.2017
godz.: 18:00

Bilety

Bilet: 80-100zł
Kup bilet

Gdzie

Sala Koncertowa (była hala Opery)
ul. Energetyków 40
Szczecin

Bogusław Morka - 'Najpiękniejsze melodie Świata'
foto: Małgorzata Wojna

W półtoragodzinnym programie znajdą się największe hity z najbardziej znanych operetek i musicali, światowe przeboje gwiazd estrady, muzyka filmowa, pieśni hiszpańskie i włoskie. Koncert odbędzie się w niedzielę – 26 listopada 2017 roku w Sali Koncertowej w Szczecinie.
Bogusław Morka wykona m.in. takie utwory jak: „La Paloma’, „Amor Amor’, „Dalilah’, „Besame Mucho’, „Spanish Eyes’, „New York New York’, „O Sole mio’, „Amigos para siempre’, „Time To Say Goodbye’, „Caminito’, „My Way’, „La vie en rose’, „Oczy czarne’, „Amapola’ i inne przeboje. Oprócz tenora na scenie pojawią się również: Iwona Kaczmarek – sopran, Mariusz Ruta – tenor, Wojciech Kaczmarek – baryton oraz orkiestra kameralna Alla Viena pod dyrekcją Adama Manijaka. Koncert poprowadzi Janusz Michalik.
– Najtrudniejsze jest osiągnąć sukces i utrzymać się na szczycie jak najdłużej!? Bo przecież jestem tylko człowiekiem, który też ma lepsze i gorsze dni… Najprzyjemniejsze są oczywiście wielkie owacje po koncercie i wzruszenie tych ludzi, którzy przychodzą na ten koncert. Bo dla każdego artysty wzruszenie słuchaczy jest najlepszą recenzją – odpowiada Bogusław Morka zapytany o uroki pracy tenora.
Bogusław Morka (tenor) – obdarzony niezwykle pięknym głosem o wyjątkowo ciepłej, aksamitnej barwie i szlachetnym, pełnym blasku brzmieniu – uważany jest przez znawców tej sztuki za najlepszego tenora śpiewającego w tradycji włoskiego bel canta. Już w 2004 roku wraz z Polskim Radiem wydaje wspaniały album „Bogusław Morka i przyjaciele’, który robi prawdziwą furorę na rynku muzycznym. Staje się to przyczynkiem do wydania (również we współpracy z Polskim Radiem) drugiego, już solowego, albumu Bogusława Morki „O sole mio’ z największymi przebojami Świata. Niedługo później powstał trzeci album – „Be My Love’. Albumy te okazały się wielkim sukcesem , w krótkim czasie zdobyły status złotych i platynowych krążków, co w dziedzinie klasyki na polskim rynku jest ewenementem.
Iwona Kaczmarek (sopran) – jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi. Studiowała na wydziale wokalno-aktorskim. Studia podyplomowe odbyła pod kierunkiem wybitnego tenora Kałudi Kałudowa. Od 2006 r. współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi. Debiutowała w partii tytułowej opery G. Verdiego „Aida’. W swoim repertuarze posiada role w operach m.in. : „Tosca’, „Hrabina’, „Halka’, „Trubadur’ oraz partie w następujących operetkach: „Baron cygański’, „Wesoła Wdówka’, „Księżniczka Czardasza’. Występuje gościnnie na terenie całego kraju, śpiewając zarówno repertuar klasyczny jak i estradowy.
Mariusz Ruta (tenor) – absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. K. Bednarka. Uczestnik wielu kursów wokalnych zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Od 2011 r. solista Teatru Muzycznego w Łodzi, na którego deskach wykreował role takie, jak: Alfred z „Zemsty nietoperza’ J. Straussa, Padre z „Człowieka z La Manchy’ M. Leigha, krawiec Motł z musicalu „Skrzypek na dachu’ J. Bocka, Bernardo z musicalu „Zorro’ czy Camille de Rosillon z „Wesołej wdówki’ F. Lehára. Artysta współpracuje również z Operą i Filharmonią Podlaską.
Orkiestra kameralna Alla Viena – siedmiu instrumentalistów, dysponujących bogatym dorobkiem artystycznym i estradowym. Na co dzień muzycy związani są z Filharmonią Łódzką im. A. Rubinsteina, Akademią Muzyczną im. G i K. Bacewicz w Łodzi i Filharmonią Świętokrzyską im. O. Kolberga. Zespół powstał w 2008 r. Początkowo swój repertuar budował wokół muzyki wiedeńskiej, sukcesywnie powiększając program o muzykę musicalową, filmową i rozrywkową. Dziś wizytówką orkiestry są nowatorskie projekty, łączące różne gatunki muzyczne.
Adam Manijak – pianista, kompozytor i pedagog. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego oraz w klasie kompozycji prof. Jerzego Bauera. W latach 1984-1989 był asystentem w Katedrze Fortepianu łódzkiej Akademii Muzycznej. W 2003 r. uzyskał stopień doktora sztuki muzycznej w dziedzinie instrumentalistyki. Obecnie wykłada w Katedrze Kameralistyki łódzkiej uczelni. Jako solista i kameralista bierze udział w licznych koncertach i festiwalach w kraju i za granicą. Wielokrotnie otrzymywał wyróżnienia dla najlepszego akompaniatora podczas znaczących konkursów muzycznych.

 

Wydarzenie pod patronatem portalu Infoludek.pl

Źródło: Organizator

Kup bilet