Bieg Papieski im. św. Jana Pawła II

12:00

Kiedy

11.06 - 11.06.2017
godz.: 12:00

Gdzie

Statua Matki Bożej Królowej Świata
Domacyno
Domacyno

Bieg Papieski im. św. Jana Pawła II

Bieg Papieski jest  imprezą sportową o wymiarze międzynarodowym. Jest to sportowo – kulturalne wydarzenie, które swoją historią sięga Pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Koszalina w roku 1991. W celu uczczenia  tego doniosłego wydarzenia, rok później z inicjatywy mieszkańca Koszalina Józefa Niekrasza odbył się uliczny „bieg papieski”, którego organizacji  od roku 2000 podjęły się władze Miasta i Gminy Karlino, chcąc uczcić i utrwalić szacunek i miłość do Papieża Polaka. Impreza ta, to nie tylko wydarzenie religijne, ale przede wszystkim wydarzenie sportowe przyciągające wielu sportowców: biegających profesjonalnie, jak i amatorsko – dla siebie, dla zdrowia, dla pokonywania własnych słabości. Jedną z wielu osób biorących udział w biegu był znany polski olimpijczyk – Robert Sycz.

Bieg rozpoczyna się pod Statuą Matki Bożej Królowej Świata w Domacynie, którą w 1995r. ufundowali Filipińczycy jako dar wdzięczności dla Papieża Polaka. Trasa biegu  kończy się na stadionie miejskim w Karlinie i liczy 15 km. Bieg odbywa się w kategorii open, ale nagradzamy również w 7 kategoriach wiekowych, osobno kobiety, osobno mężczyzn oraz osoby niepełnosprawne. W 2016 roku dołożyliśmy 8. kategorię – służby mundurowe. U nas na mecie każdy, kto ukończył bieg – otrzymuje medal z wizerunkiem papieża. Dla każdego biegacza ten medal ma inne znaczenie: laur za pokonanie trasy, amulet, szczęście, prezent dla najbliższych, trofeum. A jakie będzie miał dla ciebie? Zapraszamy na trasę biegu. Wśród biegaczy jest spora grupa, która ma już bardzo dużą kolekcję krążków z Karlina. Dołącz do nich. Nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć ich kolekcjonowanie.

Podczas tegorocznego – jubileuszowego biegu –  po raz pierwszy odbędzie się BIEG SENIORA! Na dystansie 200 m. Na każdego uczestnika na mecie czekać będzie pamiątkowy medal.

Po ceremonii dekoracji zwycięzców przeprowadzone zostanie losowanie 20 nagród rzeczowych wśród osób, które ukończyły Bieg Główny.

Bieg Papieski to nie tylko Bieg główny na 15 km. To także biegi integracyjne dla:

  • przedszkolaków,
  • dzieci, młodzieży
  • samorządowców, księży i mieszkańców Gminy Karlino na dystansie 2 km oraz
  • BIEG SENIORA – 200 m (nowość 2017)

Do udziału w biegach zaprasza G.EN GAZ ENERGIA Sp. z o.o.– „Sponsor Główny  biegów integracyjnych  dla dzieci i młodzieży w ramach 25. Biegu Papieskiego im. Św. Jana Pawła II w Karlinie w dniu 11.06.2017r.”

Całej imprezie towarzyszy piknik rodzinny: plenerowy plac zabaw, występy artystyczne dzieci i okolicznych artystów, kawiarenka pod chmurką, atmosfera radości i zabawy.

Już dzisiaj zaplanuj sobie ten dzień, aby go wspólnie spędzić z nami, ze swoją rodziną właśnie w Karlinie na miejscowym stadionie.

Wydarzenie pod patronatem portalu Infoludek.pl

Źródło: Organizator