Biała flaga – Ciechowski na fortepian i wiolonczelę – Filharmonia online

19:00
fot. Krzysztof Narożański

Kiedy

12.04 - 12.04.2020
godz.: 19:00

Bilety

Bilet: wstęp wolny

Gdzie

wydarzenie on-line

Biała flaga - Ciechowski na fortepian i wiolonczelę - Filharmonia online

Pianistka i wiolonczelistka połączyły siły, by stworzyć niezwykły program i zaczarować słuchaczy. Hania Rani oraz Dobrawa Czocher już w niedzielę 12 kwietnia o godzinie 19:00 zaprezentują nam inną od wszystkich odsłonę twórczości Grzegorza Ciechowskiego.

Pianistka, klawesynistka i aranżerka Hania Rani (czyli Hanna Raniszewska) oraz wiolonczelistka Dobrawa Czocher stanowią duet młodych, klasycznie wykształconych artystek, które z powodzeniem łączą dwa muzyczne światy – muzyki poważnej i rozrywkowej. Poznały się w Gdańsku, gdzie rozpoczęły swoją przygodę z muzyką. Następnie odbyły studia  na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Dobrawa zetknęła się z twórczością Grzegorza Ciechowskiego już w dzieciństwie – w jej rodzinnym domu muzyka lidera Republiki zajmowała ważne miejsce. Propozycję, by przedstawić muzykę Ciechowskiego w zupełnie innej odsłonie, otrzymała od organizatora festiwalu Grzegorz Ciechowski in Memoriam. Do współpracy zaprosiła Hanię, a w 2015 roku ukazał się ich debiutancki album Biała flaga.

Koncert na kanały Filhatmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w serwisach Facebook i YouTube w niedzielę 12 kwietnia o godzinie 19:00 na koncert Biała Flaga.

Źródło: Organizator