Bezpieczny senior- Aktywnie i bezpiecznie

12:00

Kiedy

23.07 - 23.07.2019
godz.: 12:00

Bilety

Bilet: Wstęp wolny

Gdzie

Dom Kultury Słowianin
ul. Korzeniowskiego 2
Szczecin

Dzisiejsi przestępcy stosują coraz to nowsze sposoby mające na celu dokonanie przestępstw. Dotyczy to również oszustów posługujących się tzw. „metodą na wnuczka” i „na policjanta”, którzy modyfikują swoje sposoby działania, aby wprowadzić w błąd i okraść kolejne osoby.

Próbując przeciwdziałać negatywnym zjawiskom, Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie, szukają możliwości dojścia z informacjami o sposobie działania sprawców do osób starszych oraz ich rodzin. Z tego powodu odbędzie się debata społeczna, w trakcie której, zebrani na niej uczestnicy będą mogli wysłuchać informacji, przekazanej przez funkcjonariuszy szczecińskiej policji oraz innych instytucji, mogących przyczynić się do zmniejszenia ilości tych przestępstw oraz zabrać głos w dyskusji mającej na celu szukanie rozwiązań mogących zatrzymać tego typu przestępstwa.

Na terenie Szczecina w dalszym ciągu dochodzi do przestępstw, których ofiarami padają seniorzy. Oszuści bazując na zaufaniu, a czasami naiwności osób starszych, wyłudzają od nich różne, często niemałe, sumy pieniędzy lub wręcz okradają ich z oszczędności całego życia. Spotkania tego typu dają więc możliwość poznania metod działania oszustów i skutecznego im przeciwdziałania.

Źródło: Dom Kultury Słowianin