Ben van den Dungen Quartet

20:00

Kiedy

17.07 - 17.07.2018
godz.: 20:00

Bilety

Bilet: 30zł
Kup bilet

Gdzie

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia
Inż. Wendy 14
Szczecin

Ben van den Dungen Quartet

Koncert jazzowy kwartetu Ben van den Dungen Quartet to wydarzenie jakie musi znaleźć się w kalendarzu każdego kto lubi muzykę na wysokim poziomie.

Ben van den Dungen ukończył Royal Academie of Music w Hadze w roku 1988 w klasie saksofonu sopranowego i tenorowego. Jego kariera jako muzyka jazzowego nabrała rozpędu po otrzymaniu NOS Jazz Award w roku 1985. Grał z wieloma zespołami i w sumie zagrał ponad 5500 koncertów w ponad 70 krajach. Miedzy innymi z ‚Tango Extremo’, który publiczność z Elbląga miała już okazję poznać w czasie ich trasy koncertowej w Polsce w roku 2015. W roku 2012 założył własny zespół czyli Ben van den Dungen Quartet. Do tej pory ukazały się trzy albumy tej formacji: ‚Ciao City’ z roku 2012, „A Night At The Club’ z roku 2014 oraz najnowszy – „2 sessions’ z roku 2017.

Ben van den Dungen Quartet, to wyjątkowa mieszanka bardzo silnych osobowości scenicznych które tylko jazz może połączyć w jednym projekcie. Artyści pochodzący z różnych końców świata i przestrzeni muzycznych, łączący swój talent tu i teraz. A rezultat to płyta dająca słuchaczowi mieszankę „happy feel’ i stuprocentowego jazzu.

Skład kwartetu to:

Ben van den Dungen – saksofony
Miguel Rodriguez – klawisze
Marius Beets – gitara basowa i kontrabas
Gijs Dijkhuizen – perkusja

Kup bilet